II liga: Pechowa porażka Sokoła Sokółka z Wisłą Płock

piłka nożna / Sokółka 2010-10-24 11:30:10

We wczorajszym spotkaniu II ligi wschodniej bliski remisu z faworyzowaną Wisłą Płock był zespół Sokoła Sokółka. Podopieczni Witolda Mroziewskiego stracili gola w 90. minucie po strzale doskonale znanego w naszym województwie Michała Twardowskiego.

Piłkarze Sokoła Sokółka na boisko wyszli bardzo spięci, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Wisły Płock, którzy już w 11. minucie objęli prowadzenie. Błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Daniel Koczon, który pokonał Łukasza Trudnosa. W kolejnych minutach gra Sokoła wyglądała zdecydowanie lepiej.

W 25. minucie korner egzekwował Michał Kopeć, a do wyrównania uderzeniem głową doprowadził Paweł Naliwajko. Takim, korzystnym dla gospodarzy rezultatem, zakończyła się pierwsza połowa spotkania, która dawała realne nadzieje na zdobycie punktu.

Już na początku drugiej odsłony groźnie zrobiło się pod bramką Sokoła, gdy błędu nie ustrzegł się golkiper Łukasz Trudnos. W 84. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Kaśnikowski, ale uderzył prosto w Kamińskiego. W doliczonym czasie gry wydawało się, iż nic się już nie zmieni. Stratę w środku pola zanotowali gospodarze, futbolówkę przejął Marcin Pacan, a akcję sfinalizował Michał Twardowski zapewniając trzy punkty Wiśle Płock.

W następnej kolejce Sokół Sokółka uda się do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie skonfrontuje się z miejscowym Świtem. Mecz z aktualnym liderem II ligi wschodniej odbędzie się 30 października o godzinie 17:00.

Sokół Sokółka - Wisła Płock 1:2 (1:1)
Paweł Naliwajko 25' - Daniel Koczon 11', Michał Twardowski 90'.

Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Naliwajko, Kaśnikowski, Pracz, Zalewski, Wojtkielewicz, Kopeć (78' Andrzejewski), Butkiewicz (65' Toczydłowski), Mościński, Gołębiewski (65' Konon)

Wisła: Kamiński - Pacan, Karwan, Koczoń, Wiśniewski, Grudzień (46' Nowacki, 70' Twardowski), Bekas, Lewandowski, Wyczałowski, Nadolski, Dettlaff.

Żółte kartki: Mościński (Sokół) - Grudzień, Nadolski (Wisła).

Sędzia: Andrzej Meler (Toruń).