Sparing: Piast Białystok vs Hetman Tykocin 4:1

piłka nożna / Białystok 2008-03-20 11:15:30

W rozegranym wczoraj sparingowym meczu podlaskich czwartoligowców Piast Białystok pokonał na boisku MOSP drużynę Hetmana Tykocin 4:1 (3:0) Mecz ten przebiegał w niecodziennych warunkach.

Piast Bialystok był faworytem w tym pojedynku, zajmuje on bowiem w tabeli 5 lokatę zaś Hetman Tykocin to zespół zamykający ogólną klasyfikację podlaskiej 4 ligi. Już po pierwszej połowie losy spotkania wydawałby się być rozstrzygnięte. Białostoczanie zaaplikowali rywalom trzy bramki i spokojnie udali się do szatni na przerwę. W drugiej połowie gospodarze już tak nie zaimponowali skutecznością, a nawet zdołali stracić gola na 3:1. Honorową bramkę dla gości z Tykocina zdobył Gryszkiewicz. Zawodnicy Piasta Białystok pokonali jednak raz jeszcze stojącego w bramce przyjezdnych Norberta Jendruczka i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 4:1.

Po spotkaniu piłkarze Hetmana mieli pretensje co do organizacji i sędziowania spotkania. Okazało się, że mecz odbywał się bez arbitrów liniowych, zaś sędzią głównym pojedynku był... rezerwowy piłkarz Piasta. Zdaniem zawodników z Tykocina przełożyło się to na wynik, gdyż według nich co najmniej dwie bramki dla gospodarzy padły z ewidentnej pozycji spalonej.