Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia lepsza od Widzewa

piłka nożna / Białystok 2010-10-25 13:05:33

W zakończonym przed kilkoma chwilami meczu 10. kolejki Młodej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na własnym boisku Widzew Łódź 2:1.

W pierwszej połowie gra była dość wyrównana, ale to gospodarzom udało się zdobyć bramki. Jagiellonia w pierwszych 45 minutach trzykrotnie poważnie zagroziła bramce ekipy z Łodzi i dwukrotnie udało jej się zakończyć akcje golami. Najpierw w 16. minucie bramkę z najbliższej odległości po dobrym podaniu od partnera zdobył Zapolnik. Kilka minut przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Michał Steć.

W drugiej części gry optyczną przewagę mieli goście. Widzew zdobył gola kontaktowego w 52. minucie, a jego autorem po pasywnej grze defensywy żółto-czerwonych był Serwaciński. Później na boisku nie działo się nic ciekawego i ostatecznie Młoda Jagiellonia po przeciętnym meczu zdołała zdobyć 3 punkty.

Jagiellonia Białystok -Widzew Łódź 2:1 (2:0).
Bramki: Kamil Zapolnik 16, Michał Steć 40 - Rafał Serwaciński 52.

Jagiellonia: Kosiorowski - Murawski (66. Kowalewski), Józefiak, Soczyński, Zawadzki, Dołubizna, Sulkowski, Arłukowicz, Steć, Jakimczuk, Zapolnik.

Widzew: Pytkowski - Bartkowski, Kursa, Polit (46. Bergiel), Zawadzki (37. Knera), Mazurkiewicz (78. Rzędzicki), Wlazło, Serwaciński, Zwoliński, Ceglarz, Kowalski (46. Kajpa).

Żółte kartki: Sulkowski, Dołubizna (Jagiellonia), Kursa (Widzew).