III liga: Sokół Aleksandrów Łódzki vs Wigry Suwałki 2:1 (0:0)

piłka nożna / Aleksandrów Łódzki 2008-03-20 17:04:36

Piłkarze suwalskich Wigier doznali drugiej wiosennej porażki. Tym razem okazali się słabsi od zajmującego 5 miejsce w tabeli Sokoła Aleksandrów Łódzki. Aspirujący przed runda rewanżową do awansu „Biało-Niebiescy” nie zgromadzili jeszcze na wiosnę ani jednego punktu. Zdołali zdobyć jedna bramkę, tracąc przy tym aż cztery.

Pierwsza połowa nie mogła zachwycić kibiców zgromadzonych na stadionie W Aleksandrowie Łódzkim. Nieco lepiej zaczęli ją piłkarze Wigier, którzy starali się przeprowadzać składne akcje, jednak ataki suwalczan odpierali stoperzy Sokoła. Przez większą część tej odsłony spotkania gra toczyła się w środku pola a zawodnicy obu zespołów nie kwapili się do stworzenia klarownych sytuacji. Po pół godzinie gry akcje Wigier nabrały tempa. Najpierw zagrożenie pod bramką gospodarzy starał się spowodować Bucholc, zaś chwilę później po rzucie wolnym piłkę w szesnastkę Sokoła dograł Rybkiewicz, tej nie sięgnął Andrzej Niewulis i futbolówka minęła minimalnie bramkę Słowińskiego. Po tej akcji Wigier groźnie zaatakowali gracze Sokoła. Olejniczak zdecydował się na strzał z dystansu na bramkę zawodników z Suwałk, po którym piłka trafiła w słupek po czym została szybko złapana przez pewnie jak do tej pory broniącego Rafała Gikiewicza. W ostatnich minutach pierwszej części spotkania Wigry atakowały, jednak obraz był bardzo podobny do tego, jaki mogliśmy oglądać w 2 połowie poprzedniego spotkania suwalczan - z Freskovitą Wysokie Mazowieckie. Także teraz mimo, że goście byli często przy piłce to nie potrafili tego przełożyć na stworzenie zagrożenia pod bramką rywali, a jeśli im się to udawało to razili nieskutecznością.

Od początku drugiej części spotkania do ataku żwawo ruszyli goście. Aktywny był przede wszystkim duet: Piotr Rybkiewicz – Daniel Ołowniuk. Pierwszy z nich często próbował swoich sił z rzutów wolnych oraz dograń w pole karne, zaś drugi starał się wykorzystywać piłki adresowane w jego stronę, jednak czujny w bramce był przez cały czas Słowiński. Ku zmartwieniu kibiców Wigier w 67 minucie poważnego urazu w starciu z przeciwnikiem doznał Tomasz Chmielewski. Zastąpił go na placu gry Ivan Todorov. W 69 minucie spotkania akcja Wigier nareszcie przyniosła powodzenie. Mocny strzał na bramkę rywala oddał wprowadzony chwilę wcześniej Todorov, Słowiński odbił futbolówkę przed siebie a formalności w polu karnym dopełnił tylko Ołowniuk. Niestety, pierwszy zdobyty gol na wiosnę przez Wigry podziałał dekoncentrująco na piłkarzy gości. Kilka minut później indywidualną akcją popisał się Arkadiusz Świętosławski i wyrównał stan meczu na 1:1. Kibice Sokoła nie musieli czekać długo na objęcie prowadzenia przez ich ulubieńców. Po centrze z prawej strony boiska bramkę zdobył po strzale głową najskuteczniejszy gracz Sokoła, Dawid Hoderko i mieliśmy 2:1 dla gospodarzy. Nadzieje Wigier na korzystny rezultat rozstały ponownie rozbudzone w 78 minucie spotkania, kiedy to czerwoną kartkę ujrzał gracz Sokoła – Ireneusz Grącki. Niestety, zawodnicy z Aleksandrowa Łódzkiego utrzymali korzystny dla siebie wynik już do końca spotkania i zdobyli 3 punkty.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Wigry Suwałki 2:1 (0:0)

0:1 – Ołowniuk (69), 1:1 – A. Świętosławski (73), 2:1 – Hoderko (76)

Sokół: Słowiński - Ł.Świętosławski, Golański, Wrzesiński, Przybych, Krymarys, Grącki, Olejniczak, Bartos, Majewski( 60. Hoderko) , A.Świętosławski (90. Woźniczak)

Wigry: R.Gikiewicz - Bucholc, Niewulis, Baranowski, Cimochowski (58. Chmielewsk )i (68. Todorov), Rybkiewicz, Kotwica, Danilczyk (46. Osiecki), Lauryn, Pietkiewicz (85. Pomian), Ołowniuk

Sędziował: Gierczyński (Leszno).