II liga: Bezbramkowy remis Sokoła z wiceliderem rozgrywek

piłka nożna / Sokółka 2010-10-30 20:00:47

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie w ramach 15. kolejki II ligi wschodniej pomiędzy liderującym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a Sokołem Sokółka.

Remis beniaminka Sokółki z jednym z głównych kandydatów do awansu do I ligi można uznać za duży sukces. Ogromny wkład w zdobycie tego punktu miał golkiper Sokoła Łukasz Trudnos, który kilkukrotnie uratował zespół przed utratą bramki.

W 10. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dariusz Zjawiński, jednak Łukasz Trudnos wyczekał go do końca i obronił strzał. Pięć minut późnie futbolówkę w siatce sokółczan umieścił Obem, ale arbiter prowadzący spotkanie dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. W 30. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wyłapał Łukasz Trudnos i wpadł z piłką do bramki, a sędzia prowadzący zawody podyktował rzut wolny za faul na golkiperze Sokoła.

Na początku drugiej połowy strzałów na bramkę przeciwnika próbowali Obem, a także po drugiej stronie boiska Gołębiewski. W 70. minucie uderzenie z rzutu wolnego Zjawińskiego pewnie obronił Trudnos. W odpowiedzi bardzo groźna sytuacja miała miejsce pod bramką Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, ale ostatecznie niebezpieczeństwa zażegnał Bigajski, który złapał piłkę. W końcówce meczu atakowali gospodarze, jednak brakowało zdecydowania i skuteczności, co sprawiło, iż spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Po remisie Świt stracił pozycję lidera na rzecz Znicza Pruszków. Po 15 kolejkach Sokół Sokółka z 20 punktami na koncie plasuje się na dziesiątej lokacie w tabeli II ligi wschodniej. Sokółczanie legitymują się bilansem bramkowym wynoszącym 13:14.

W następnej kolejce podopieczni Witolda Mroziewskiego przed własną publicznością podejmą dwie lokaty wyżej sklasyfikowaną Olimpię Elbląg. Mecz odbędzie się 6 listopada (sobota) o godzinie 13:00.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Sokółka 0:0

Świt: Bigajski – Galicki (75' Kończyński), Reginis, Gurzęda, Jagodziński – Kosiec, Enow, Obem, Figacz (55' Czerkas), Maślanka – Zjawiński.

Sokół: Trudnos – Jóźwiak, Kaśnikowski, Pracz, Mościński, Zalewski, Wojtkielewicz, Butkiewicz (90, Toczydłowski), Czeremcha (90' Tochwim), Żuberek (85' Kopeć), Gołębiewski (79' Konon).

Sędzia: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice).