Klasa okręgowa: Włókniarz - Dąb 2:4 (0:3)

piłka nożna / Białystok 2008-03-21 23:18:55

Czwartkowy mecz Włókniarza Białystok i Dębu Dąbrowa Białostocka oficjalnie zainaugurował rozgrywki z udziałem ekip rywalizujących w rozgrywkach ligi okręgowej. Spotkanie na sztucznej murawie białostockiego MOSP-u zakończyło się wygraną gości 4:2 (3:0).

W pierwszej połowie mecz stał na niskim poziomie. Przed przerwą dominowali goście, schodząc do szatni z trzybramkowym prowadzeniem Dąb wykorzystał błędy białostoczan. Udział przy bramkach miał również 17-letni bramkarz Włókniarza - Mateusz Brański. Włókniarz przegrywając 0:3 wstał z kolan i po przerwie nawiązał wyrównaną walkę z gośćmi. Gdyby przy stanie 1:3 w 53 minucie, po fatalny błędzie Karola Kościucha, Adam Pomian strzelił kontaktowego gola niewykluczone, że mecz miałby inny przebieg. Tak się jednak nie stało, a zmarnowana okazja się zemściła na gospodarzach.

W 60 minucie przyjezdni podwyższyli na 4:1. Mimo trzybramkowej straty białostoczanie nie rezygnowali i tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra strzelili drugiego gola, któro autorem był Ciulkin. Włókniarz starał się rozgrywać akcje długą piłką i nieustannie szukać szczęścia w dalekich dośrodkowaniach w pole karne Dębu, co nie przynosiło pożądanego efektu, gdyż w defensywie dobrze tego dnia byli dysponowani wysocy obrońcy gości.

Po tym zwycięstwie Dąb awansował w tabeli na 3 lokatę, Włókniarz jest zaś na 13 miejscu.

Włókniarz Białystok - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:4 (0:3)

Bramki: Naliwajko 50, Ciulkin 90 - Sierocki 24, Jabłoński 37, Łabieniec 40, Danowski 60.

Sędziował: Wojciech Pawilcz (Białystok).

Żółte kartki: Włókniarz: Chylak. Dąb: Jabłoński, Bobowik.

Włókniarz: Brański - Ciulkin, Wilczko, Śliwowski, Świętochowski, Daniluk (60 Chylak), Jurowczyk (46 Nasuto), Brałkowski, Naliwajko (75 Kolczykiewicz), Poduch, Augustynowicz (60 Pawluczuk).

Dąb: Kozłowski - Łabieniec, Kościuch, Sujeta, Tokajuk (69 Popławski), Danowski, Dzitkowski (46 Kucharski), Bobowik (78 Paciorko), Sierocki, Kiljańczyk (46 Boguszewski), Jabłoński.