II liga: Porażka Ruchu Wysokie Mazowieckie w Brzesku

piłka nożna / Brzesko / Wysokie Mazowieckie 2010-11-14 14:54:27

Bolesną porażkę w ostatnim tegorocznym spotkaniu ligowym zanotował Ruch Wysokie Mazowieckie, który przegrał na wyjeździe z Okocimskim KS Brzesko 1:4 (0:1).

Po kilkunastu minutach wyrównanego boju przewagę optyczną uzyskali gospodarze, który już w 17. minucie poważnie zagrozili bramce Ruchu. Iwan Łytwyniuk posłał prostopadłą piłkę do Rafała Gila, który w sytuacji sam na sam uderzył w nogi interweniującego Artura Holewińskiego.

W 32. minucie Maciej Kisiel wyłożył piłkę Rafałowi Gilowi, który w tym wypadku bez najmniejszego kłopotu umieścił ją w siatce "Mlecznych". Dwie groźne akcje z aktywnym Tomaszem Bzdęgą w roli głównej przeprowadzili również podopieczni Sławomira Kopczewskiego, jednak poprawnie spisywał się golkiper Okocimskiego.

W drugiej połowie pierwszą groźną próbą, o której należałoby wspomnieć był strzał Sergiusza Kosteckiego, który widząc wysuniętego Holewińskiego próbował lobować go z dystansu, jednak golkiper Ruchu zdołał złapać piłkę. Świetnie w mecz wszedł Robert Trznadel, który w 69. minucie uderzył z 16 metrów, a futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Holewińskiego.

Gola kontaktowego zdobył dla Ruchu w 75. minucie Paweł Łukasik, który precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego przy słupku nie dał szans bramkarzowi rywali. W 85. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Wojciech Wojcieszyński i nie zmarnował okazji podwyższając prowadzenie. Chwilę później na rajd z piłką zdecydował się Mateusz Wawryka. Jego uderzenie odbił Holewiński, jednak wobec dobitki Rafała Gila z dwóch metrów był już bezradny.

Ruch Wysokie Mazowieckie rundę jesienną zakończył na 15. miejscu z 20 punktami na koncie i bilansem bramkowym 18:24. Inauguracja rundy wiosennej nastąpi 5-6 marca.

Okocimski KS Brzesko - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1 (1:0)
Rafał Gil 32', 86', Robert Trznadel 69', Wojciech Wojcieszyński 85' - Paweł Łukasik 75'.

Okocimski: Trela - Szymonik, Czerwiński, Jagła, Wawryka - Pyciak (84' Wojcieszyński), Darmochwał, Kostecki, Łytwyniuk - Gil (89' Pisarik), Kisiel (59' Trznadel).

Ruch: Holewiński - Kołłątaj, Bartkiewicz, Czarnecki, Żaglewski, Jegliński (72' Ambrożewicz), Oświęcimka, Trzaskalski (46' Łukasik), Speichler, Płoszczuk (46' Fidziukiewicz), Bzdęga.

Żółte kartki: Sławomir Jagła, Mateusz Wawryka, Sergiusz Kostecki (Okocimski) - Arkadiusz Żaglewski, Ambroziewicz (Ruch).

Sędzia: Grzegorz Stęchły (Jarosław).