II liga: ŁKS Łomża - Odra Opole 0:0

piłka nożna / Łomża 2008-03-22 16:05:44

Piłkarze drugoligowego ŁKS-u Łomża zremisowali bezbramkowo na własnym boisku z Odrą Opole 0:0 i zdobyli swój pierwszy punkt w rundzie wiosennej. Był to typowy mecz o 6 punktów, w którym woli walki i ambicji nie można było odmówić żadnemu zawodnikowi obu zespołów.

Przed meczem sytuacja ŁKSu w tabeli była dramatyczna. Po serii dwóch porażek w rundzie wiosennej i niespodziewanej bardzo dobrej dyspozycji Kmity Zabierzów (w 3 spotkaniach zgarnęła komplet punktów) ŁKS spadł na pozycję, która nawet w przypadku degradacji Zagłębia Sosnowiec o dwie klasy nie daje utrzymania. Po serii dwóch porażek z mocniejszymi przeciwnikami podopieczni trenera Mroziewskiego wręcz musieli pokonać drużynę Odry Opole by mieć nadzieję na utrzymanie w II lidze.

Już po 4 minutach gry opolanie wykonywali rzut wolny. Dośrodkowanie Madrina Piegzika padło jednak łupem obrońców ŁKS-u. W 12 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Kęski, głową uderzał Mikołaj Skórnicki, ale bramkarz Odry wybił piłkę. W chwilę później strzelał Tomasz Bzdęga ale i tym razem górą był Marcin Feć broniąc strzał łomżyńskiego napastnika. Na boisku nastąpiła istna wymiana ciosów, gdyż zaraz po tej akcji groźną akcję przeprowadzili goście, po której Marcin Pontus głową trafił nawet do siatki gospodarzy. Bramka nie została jednak uznana, gdyż napastnik Odry dopuścił się faulu na Krzysztofie Janickim.

Przez długi okres gry piłka znajdowała się najczęściej w środku pola a oba zespoły nie stwarzały sytuacji podbramkowych. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie stworzyła Odra. W 31 minucie Tomasz Copik z ponad 20 metrów strzelił na bramkę gospodarzy, a stojący w bramce gospodarzy Pronaj wybił piłkę na rzut rożny. Przez kilka minut łomżanie grali w dziesiątkę, ponieważ Cezary Stefańczyk musiał być opatrywany w karetce, jednak na szczęście dla kibiców i sztabu szkoleniowego ŁKSu wrócił na murawę.

Po przerwie Witold Mroziewski dokonał zmiany. Na drugie 45 minut na placu gry zameldował się Mariusz Siara, zmieniając Neriusa Szulcesa. W tej odsłonie akcje nabrały tempa ale nadal żaden zespół nie zachwycił skutecznością. W 77 minucie Pavol Pronaj uratował gospodarzy od utraty bramki broniąc strzał z głowy Enyinnaya Ugochukwu. Do końca spotkania zawodnicy obu ekip ambitnie walczyli o rozstrzygnięcie spotkania na swoją korzyść, gdyż patrząc na sytuację obu ekip w tabeli remis nie zadowalał żadnej z nich. Spotkanie zakończyło się jednak podziałem punktów, z którego z pewnością oba zespoły się są zadowolone, biorąc pod uwagę fakt, że zarówno Odra jak i ŁKS nie są pewne swojego ligowego bytu

ŁKS Łomża; Pronaj, Skórnicki, Galiński, Sędrowski,, Stefańczyk, Bzdęga, Bizhev, Janicki, Kęska, Lazar, (65. Dereżyński), Szulces, (45. Siara).

Odra Opole: Fec, Felipe, Ganowicz, Karasiak, Surowiak, Copik, Konopelsky, (72. Bajdziak), Piegzik, Tracz, Józefowicz, Pontus, (63. Ugo).

Sędziował: Szymon Marciniak (Warszawa).

Widzów: 1500.