III liga: Warmia Grajewo vs Freskovita Wys. Mazowieckie 0:2

piłka nożna / Grajewo 2008-03-22 17:07:31

W kolejnych trzecioligowych derbach Podlasia lider rozgrywek - Freskovita Wysokie Mazowieckie pokonał na wyjeździe Warmię Grajewo 2:0. Bohaterem spotkania okazał się Dzidosław Żuberek, który tuż przed przerwą dwukrotnie wpisał się na listę strzelców

Oba zespoły wygrały swoje poprzednie spotkania, co ciekawe zarówno Warmia jak i Freskovita okazały się lepsze w derbach Podlasia z zeszłej kolejki W Wysokim Mazowieckiem przegrały Wigry, zaś Orzeł Kolno musiał uznać wyższość gości z Grajewa. Teraz przyszedł więc czas na pojedynek zwycięzców tamtych wewnątrz wojewódzkich zwarć.

Od samego początku spotkanie było prowadzone w szybkim tempie. Już pierwsza minuta pokazała kibicom zgromadzonym na obiekcie w Grajewie, że nie zabraknie emocji. Błąd popełnił Zalewski przez co na czystą pozycję wyszedł Świerzbiński, który padł faulowany przez bramkarza. Sędzia Śledź prowadzący te zawody był jednak innego zdania i pokazał napastnikowi Warmii żółtą kartkę za symulacje. W późniejszej części pierwszej połowy piłka często lądowała po próbach dograń w pole karne w rękach stojących między słupkami obu ekip: Masłowskiego i Holewińskiego. Po 20 minutach zaczęła się tworzyć przewaga gości. Aktywny Żuberek próbował szczęścia w dograniach do Jakuszewskiego. W 26 minucie groźną kontrę przeprowadziła Warmia. Po akcji lewą stroną Piwko wypuścił Wierzbickiego, ten jednak został uprzedzony przez bramkarza gości, który na piątym metrze wyjął piłkę spod nóg napastnika z Grajewa. W 42 minucie sędzia niesłusznie odgwizdał rzut karny dla Freskovity. Styranowski padł ponad interweniującym Masłowski, sędzia dał się nabrać na symulację faulu, a jedenastkę wykorzystał Dzidosław Żuberek. 3 minuty później z rzutu wolnego płasko dośrodkował Januszewski. Lecącą piłkę przedłużył Żuberek i mieliśmy już 2:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Warmia z impetem wzięła się w drugiej połowie za odrabianie strat. Piękna akcję przeprowadził lewąstroną Adrian Gucewicz , dośrodkował z rogu boiska, Wierzbiński uderzył główką z 5 metra, a Holewiński cudem wybił piłkę w kierunku końcowej linii. Gospodarze przez większą część drugiej części spotkania starali się zdobyć kontaktowego gola jednak goście skupili się na grze obronnej i z powodzeniem rozbijali ataki rywali. Widząc to Warmia chciała zaskoczyć Holewińskiego uderzeniami z dystansu lecz zarówno strzały Piwko i Wierzbińskiego nie sprawiły większych trudności bramkarzowi Freskovity. Później na boisku nie działo się już nic ciekawego. Przyjezdni prowadząc w tym spotkaniu nie forsowali tempa a grajewianie grali tak jakby pogodzili się z porażką. Wynik już się nie zmienił i lider pokonał bez większych problemów zespół Warmii 2:0.

Warmia Grajewo - Freskovita Wysokie Mazowiecki 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Żuberek (42), 0:2 Żuberek (45-k)

Warmia: Masłowski - Piwko, Piłatowski, Guzowski, Tuzinowski (90 Łoszakiewicz), Strzeliński, Juzwa, Mirva, Gudewicz, Świerzbiński (82 Kozikowski), Wierzbicki

Freskovita: Holewiński - Pracz, Bartkiewicz, Kołłątaj, Zalewski, Kułkiewicz (88 Kołodziejczyk), Bińkiewicz (75 Faszczewski), Żuberek (79 Kobeszko), Jegliński, Styranowski, Jakuszewski (70 żaglewski)

Sędziował: Mariusz Śledź [Biała Podlaska]