Korona Kielce vs Jagiellonia Białystok 1:0

piłka nożna / Kielce 2008-03-22 18:03:46

Żółto-czerwone derby na korzyść Korony. W rozegranym w Kielcach meczu Orange Ekstraklasy białostocki przegrał 0:1 .

Od mocnego uderzenia rozpoczęli mecz gospodarze. Pierwsze piętnaści minut to dominacja graczy Korony, którzy nie potrafili wykorzystać stwarzanych sytuacji. Białostoccy piłkarze ograniczali się niestety tylko do obrony . Dopiero po upływie dwudziestu minut, Jagiellonia oddała pierwszy strzał na bramkę strzeżoną przez Mielcarza. Początkowy napór gospodarzy udało się przetrzymać bez straty gola. Sytuacja na boisku wyrównała się i na ataki Korony, białostoccy piłkarze odpowiadali groźnymi kontrami. W 31 minucie na boisku doszło do ostrego starcia. W walce o piłkę Jacek Markiewicz kopną w głowę Mariusza Zganiacza, na szczęście, zawodnik gospodarzy nie odniósł poważnych obrażeń. Ostatnie minuty pierwszej części gry, znów zdominowała kielecka Korona. Koleje zagrożenia pod bramką Jagiellonii stwarzali Kaczmarek, Kuś, Robak. Zwłaszcza temu ostatniemu, może śnić się po nocach sytuacja, którą przestrzelił, znajdując się w sytuacji sam na sam z popularnym „Bananem”. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, jednak rażąca nieskuteczność po bramką powoduje, że do przerwy kibice zgromadzeni na trybunach nie obejrzeli ani jednej bramki.

Druga część gry to dalszy napór Korony. Aktywny Marcin Kaczmarek, co raz nękał defensywę Jagiellonii. Kolejne stałe fragmenty gry, pod bramką gości nie przyniosły żadnego efektu. Po upływie 15 minut drugiej połowy mecz wyrównał się. W zagraniach obu stron było dużo niedokładności. Lepiej grający piłkarze z Kielc, próbowali udowodnić, że słabszy początek rundy wiosennej był tylko „wypadkiem przy pracy”. W 75 minucie meczu, po kolejnym rzucie rożnym, dośrodkowanie, strzałem głową na bramkę zamienił, obrońca Korony, Skerla. Po uzyskaniu prowadzenia, gospodarze nie zamierzali oddać inicjatywy piłkarzom Jagiellonii. Zespół prowadzony przez trenera Płatka, nie potrafił narzucić swojego stylu gry. Zmiany przeprowadzone w białostockim zespole nie wniosły poprawy w grze i do końca meczu Jagiellonia broniła się przed stratą kolejnych goli.

Gra białostockich piłkarzy w dzisiejszym meczu nie napawa optymizmem, przed kolejnymi spotkaniami. Jeśli zawodnicy chcą myśleć o bezpiecznej pozycji w tabeli muszą szukać punktów w kolejnych meczach. Już za tydzień podejmą na własnym boisku, najsłabiej grający wiosną Bełchatów.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)