II liga koszykówki: Zadecydowała kiepska trzecia kwarta

koszykówka / Bielsk Podlaski 2010-11-27 21:42:17

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski przegrały z czwartym przed tą kolejką, Żurawiem Gniewino. O sukcesie gości zadecydowała świetna w ich wykonaniu trzecia kwarta.

Mecz rozpoczął się od dobrych akcji obu zespołów, ale po pierwszej kwarcie na prowadzeniu był zespół z Gniewina, który prowadził siedmioma punktami. Taka sytuacja nie podziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy nie potrafili przełamać dobrze funkcjonującej obrony Żurawia. Goście na przerwę mogli schodzić z dużym spokojem, bo w tym momencie prowadzili dziewięcioma punktami.

Wydawało się, że Bielszczanie po przerwie rzucą się do odrabiania strat. Gospodarze wyszli jednak z szatni chyba mało skoncentrowani, bo trzecią kwartę zakończyli ze sporą stratą i właściwie bez szans na końcowe zwycięstwo. Ostatnia kwarta należała już zdecydowanie do Tura. Być może ich dobra gra wynikała z rozprężenia wśród gości z Gniewina, którzy prowadzili dostatecznie wysoko i mogli sobie pozwolić na chwilę słabości.

Tur przegrał kolejny mecz przez nierówną grę w przeciągu całego spotkania. We wcześniejszych porażkach Bielszczanie słabo grali w czwartej kwarcie, ale tym razem o końcowym wyniku zadecydowała postawa Tura w trzeciej.

Tur Bielsk Podlaski - Żuraw King Oscar Gniewino 77: 87 (19:26, 20:22, 12:25, 26:14)

Tur: Łotowski - 0, Weres - 9, Iwaniuk - 4, Wróbel - 0, Koc - 5, Brzozowski - 26, Rapucha - 3, Szczepiński - 5, Wysocki - 7, Kalinowski - 4, Ćwikowski - 5, Krajewski - 9.

Żuraw: Kobus - 8, Nosek - 0, Bichowski - 3, Bogusz - 17, Pawłowski - 8, Zimniewicz - 15, Igliński - 9, Wilki - 15, Mudlaf - 7, Podbielski - 3, Majtyka - 2.