II liga koszykówki: Bielszczanie wygrywają po dogrywce

koszykówka / Bielsk Podlaski 2010-12-11 23:13:32

Po interesującym i emocjonującym widowisku Tur Bielsk Podlaski wygrał na własnym parkiecie z Żyrardowianką. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom zachować szóstą pozycję w tabeli.

Spotkanie było wyrównane już od pierwszych minut. Żadnej z drużyn przez cały mecz nie udało się uzyskać takiej przewagi, która pozwalałaby myśleć o zwycięstwie. Po pierwszej kwarcie Bielszczanie prowadzili, ale zaledwie sześcioma punktami. Taką przewagę Tur utrzymał do końca drugiej kwarty i na przerwę schodził prowadząc 52:46.

Druga odsłona meczu wciąż nie dawała odpowiedzi na pytanie kto zwycięży w dzisiejszym spotkaniu. Żyrardowianka zaczęła grać jeszcze lepiej i zbliżyła się do gospodarzy. Wynik oscylował wokół remisu i ostatnie minuty spotkania meczu  były emocjonujące. Gościom udało się doprowadzić do dogrywki, w której jednak musieli uznać wyższość gospodarzy.

Tur Bielsk Podlaski - Żyrardowianka Żyrardów 100:97 (31:25, 21:21, 15:18, 17:20 d.16:13)

Tur: Łotowski - 1, Weres - 18, Iwaniuk - 8, Brzozowski - 21, Kiluk - 0, Szczepiński - 2, Wysocki - 11, Kalinowski - 10, Ćwikowski - 11, Krajewski - 18.

Żyrardowianka: Bajer - 15, Odolczyk - 0, Muś - 6, Nowakowski - 8, Matuszewski - 16, Szwed - 12, Kuran - 4, Kok - 7, Nogajski - 2, Baranowski - 0, Łapiński - 27.