I liga futsalu: Pierwszy punkt MOKS-u na własnym parkiecie

piłka nożna / Białystok 2010-12-19 15:08:52

W rozegranym wczoraj zaległym spotkaniu 13. kolejki I ligi futsalu MOKS Słoneczny Stok Białystok zremisował z Auto Complex Przodkowo 2:2 (1:1). Jest to pierwszy punkt wywalczony we własnej hali w tym sezonie.

Remis pozwolił "Słonecznym" zwiększyć przewagę do dwóch "oczek" nad AZS UŚ Katowice i Babylonem Siemianowice Śląskie. Podopieczni trenera Konrada Lewończuka zmniejszyli również straty do bezpiecznej dziesiątej lokaty. Obecnie dzieli ich do AZS UG Gdańsk jeden punkt. Gdyby wczoraj wygrali..... to święta spędziliby na bezpiecznym miejscu w tabeli.

Wczorajszy mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem. Stało się tak ponieważ na zawody nie dotarli arbitrzy z Torunia i zastąpili ich sędziowie z Podlasia. Goście dość szybko objęli prowadzenie. W 8. minucie z ostrego kąta uderzył Dominik Depta i lekko zasłonięty Krzysztof Gieniusz musiał wyciągać piłkę z siatki. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. "Słoneczni" rzucili się do odrabiania strat i już dwie minuty później Edward Gryszkiewicz mocnym uderzeniem doprowadził do remisu.

W drugiej odsłonie spotkania białostoczanie próbowali wyjść na prowadzenie, ale to goście stwarzali groźniejsze sytuacje pod bramką MOKS-u i Gieniusz kilka razy zmuszony był wykazać się swoimi umiejętnościami. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów ponownie piłkę w bramce gospodarzy umieścił Dominik Depta, który zapewne myślał w tym momencie, że tym golem zapewni swojej drużynie trzy punkty ponieważ do końca spotkania pozostawały trzy minuty.

Trener Konrad Lewończuk szybko zareagował na zaistnialą sytuację. Wycofał z gry bramkarza i wpuścił Michała Tchórznickiego. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Zawodnik "Słonecznych" w ostatnich sekundach meczu miał przy nodze piłkę która zagrał lekko w środek pola karnego.

Bramkarz Auto Complex pewny swego wyszedł aby ją złapać. Tyle, że lot piłki zmienił nadbiegający w tym momencie Kamil Tomczyk. Zawodnik MOKS-u uderzył piętą obok bezradnego Krzysztofa Wiśniewskiego, który odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Na zegarze pozostawało wtedy 6 sekund do końca gry i pewne już było, że białostoczanie wywalczą jeden punkt.

Teraz futsaliści będą mieli przerwę. Rozgrywki I ligi ruszają dopiero 28 stycznia. Wcześniej "Słoneczni" zagrają o Puchar Polski.