II liga koszykówki: Wysokie zwycięstwo Tura

koszykówka / Płock / Bielsk Podlaski 2011-01-15 22:02:22

Bielszczanie w meczu piętnastej kolejki drugiej ligi koszykówki okazali się zdecydowanie lepsi od ekipy z Płocka i wysoko wygrali 99:58.

W zasadzie już pierwsze minuty spotkania pokazały, że jeśli Tur nie będzie lekceważył przeciwnika to może dojść do pogromu gospodarzy, którzy są outsiderami drugiej ligi. Bielszczanie od początku meczu przejęli inicjatywę i w zasadzie z każdą akcją powiększali swoją przewagę.

Goście prawdziwy popis dali w drugiej kwarcie, w której gospodarzom pozwolili zdobyć zaledwie siedem punktów, a sami zainkasowali ich trzydzieści. W tym momencie stało się już jasne, że Tur wygra to spotkanie, a trener przyjezdnych mógł w drugiej połowie wpuścić na boisko rezerwowych, którzy mieli okazję do zebrania cennych doświadczeń.

Ostatecznie Bielszczanie wygrali 99:58 i wciąż liczą się w walce o czołowe lokaty w lidze.

MON - POL Płock - Tur Bielsk Podlaski 58:99 (16:32, 7:30, 18:17, 17:20)

MON - POL: Kożan - 12, Nowakowski - 4, Bieńkowski - 0, Krawiec - 14, Zych - 8, Firyn - 5, Słupiński - 4, Bruździński - 4, Gałecki - 7.

Tur: Kuczyński - 17, Weres - 14, Iwaniuk - 0, Wróbel - 6, Brzozowski - 5, Rudak - 6, Szczepiński - 8, Wysocki - 9, Ćwikowski - 2, Krajewski - 12, Rapucha - 20.