III liga: Wigry Suwałki vs OKS Olsztyn 0:0

piłka nożna / Suwalki 2008-03-29 17:14:58

Ciekawe widowisko stworzyli, w Suwałkach, piłkarze Wigier i OKS-u Olszyn. Dużo walki, sporo emocji, do pełni szczęścia zabrakło jedynie goli.

Wigry: R. Gikiewicz - Bucholc, Danilczyk, Baranowski, Makarewicz - Osiecki, Trocki, Rybkiewicz, Cimochowski - Todorov ż (86. Mickiewicz), Pietkiewicz (74. Pomian)

OKS 1945: Grygorowicz - Miłkowski (46. Szostek ż), Aziewicz, Gabrusiewicz (75. Podhorecki), Spychała, Rzeźnikiewicz, Zakierski, Michałowski ż, Lech (65. Harmaciński), Łukasik (72. Rózowicz), Suchocki

Sędziował: Sebastian Lewczuk (Pomorski ZPN)

Widzów ok. 1500 w tym Wojciech Fortuna i Marek Citko

Minuta po minucie

15 min. - 0:0 - gra w środku boiska, żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji do zdobycia gola

24 min. - pierwszy groźny strzał na bramkę Wigier, ale piłka o centymetry minęła słupek

25 min. - żółta kartka dla Todorova

30 min. - Cimochowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem OKS 1945 trafił w jego nogi

38 min. - Łukasik zagrał z lewej strony, piłka przeleciała wzdłuż bramki, na szczęście dla gospodarzy żaden z olsztynian nie zamknął tej akcji

40 min. - w polu karnym suwalczan piłkę stracił Gabrusiewicz

45. min. - 0:0 - przerwa

Świetną atmosferę na trybunach stworzyli suwalscy kibice. Olsztynianie też zachowują się poprawnie głośno dopingując swoją drużynę...

46. min. – druga połowa, jedna zmiana w OKS 1945, Wigry bez zmian, tak jak i wynik 0:0

48 min. - żółta kartka dla Szostka

60 min. - strzał Rybkiewicza z 20 m, piłka minęła lewy słupek bramki OKS 1945. Wigry grając z wiatrem i uzyskały lekką przewagę

77 min. - zmiany, ale w składach, a na tablicy wciąż 0:0

80 min. - kibice z Olsztyna próbowali sforsować ogrodzenie i wejść na boisko

81 min.- po tym jak kibice OKS 1945 rzucili w stronę arbitra liniowego butelkami ochrona użyła gazu łzawiącego, mecz na chwilę został przerwany

90+3 min. - koniec meczu 0:0

- Zagraliśmy dobry mecz i byliśmy bliżej zwycięstwa niż rywale - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - Cały zespół zasłużył dziś na słowa uznania za to, że grał nie tylko ambitnie, ale i mądrze. Chłopcy pokazali, że mają charakter. Nie mam pretensji do Pawła Cimochowskiego za niewykorzystaną sytuację. To jeszcze młody chłopak, któremu brakuje doświadczenia, cwaniactwa. Ważne, że przerwaliśmy serię porażek. Teraz jedziemy do Ząbek. Po zwycięstwo...

autor: Tadeusz Moćkun

Na zdjęciu: na bramkę OKS 1945 strzela Paweł Cimochowski