IV liga: Pomorzanka Sejny vs Sokół Sokółka 1:5 (1:1)

piłka nożna / Sejny 2008-03-29 17:42:58

W meczu podlaskiej IV ligi Sokól Sokolka rozgromił na wyjeździe ekipę Pomorzanki Sejny 5:1.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak takiego pogromu ze strony gości z Sokółki. Pomorzanka dzielnie odpierała ataki faworyzowanej ekipy z Sokółki i dzielnie się broniła w pierwszej połowie. Jednak w 3 min. pierwszą dobrą okazję miał gracz z Sokółki - Wojtkielewicz, który ładnie strzelił pod poprzeczkę ale doświadczony golkiper z Sejn Karol Śliwiński nie dał się zaskoczyć i z ogromnym trudem wybił piłkę na rzut rożny. Kilka minut później dobry strzał oddał Robert Sokół, ale i tym razem dobrze bronił bramkarz gospodarzy. W 8 min. Pomorzanka powinna prowadzić, jednak znakomitej okazji nie wykorzystał Tarlecki, który w doskonałej okazji nie dał rady skierować piłki z kilku metrów do pustej bramki. Sokół próbował atakować jednak w pierwszej połowie fenomenalnie spisywał się w bramce Śliwiński. W 43 minucie dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonał Doroszczyk po którym piłka trafiła na głowę Kabelisa a ten popisał się ładnym uderzeniem w długi róg bramki i Sokół prowadził 1:0. Radość gości nie trwała długo bo raptem dwie minuty. Tuż przed przerwą wyrównał Gliński, który oddał bardzo precyzyjny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga sokółczan. W 54 minucie po dośrodkowaniu z rożnego było już 2:1 a piłkę w siatce strzałem głową umieścił Stelmaszek. W 71 min. Toczydłowski ładnie wymanewrował defensywę Pomorzanki i strzałem z około 11 metrów pokonał Śliwińskiego. W 75 min. z rogu dorzucał Wojtkielewicz i po raz drugi w tym meczu, Stelmaszek umieszcza piłkę w siatce. W 86 min. Piotr Andrzejewski ładnie minął obrońcę i strzałem zza pola karnego ustalił wynik meczu. Chwilę później rozmiary klęski Pomorzanki mogły być jeszcze wyższe ale Bezubik trafił w słupek. W 90 min. boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić Kamil Doroszczyk.

Pomorzanka Sejny - Sokół Sokółka 1:5 (1:1)
Bramki: Gliński (45) - Kabelis (43), Stelmaszek (54, 75), Toczydłowski (71), Andrzejewski (86)

Kartki: Stelmaszek, Kabelis, K.Doroszczyk, Wojtkielewicz (Sokół), Pleśniak, Kuklewicz (Pomorzanka)

Czerwona kartka: K.Doroszczyk (90 - Sokół)

Sędziował: Konrad Leończuk (Białystok)

Pomorzanka: Śliwiński - Jakubowski, Tomczyk, Pieślak, Palanis (78 Kuklewicz), Krachała, Gliński, Chałko (90 Leszczyński), Anuszkiewicz, Tarlecki, Kunicki

Sokół: Rynkowski - Stelmaszek, Bach (46 Giełda), Kabelis, K.Doroszczyk, Walukiewicz (55 Hawryluk), Dzienisowicz (65 Bezubik), Wojtkielewicz, Greś, Sokół (46 Andrzejewski), Toczydłowski