IV liga: Olimpia Zambrów vs Promień Mońki 3:0

piłka nożna / Zambrów 2008-03-29 17:49:41

W meczu podlaskiej IV ligi Olimpia Zambrów pewnie pokonala na wlasnym stadionie Promień Mońki 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

Olimpia Zambrów, która była faworytem tego pojedynku przez całe spotkanie miała optyczną przewagę, ale w I połowie nie była w stanie tego udowodnić. Sztuka ta udała się dopiero w II połowie a kluczem do sukcesu były szybko strzelane bramki w drugiej odsłonie spotkania.

W Zambrowie w 2 minucie mogło być już 1:0 dla gospodarzy, ale zabrakło zawodnika, który zamknąłby dobre podanie wzdłuż bramki strzeżonej przez debiutanta w bramce Promienia Arkadiusza Sulisza. Przez dalszą część pierwszych 45 minut gra toczyła się głównie w środku pola i brakowało z obu stron dobrych okazji strzeleckich. Tuż po przerwie w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Promienia najlepiej zorientował się Jarosław Modzelewski i zdobył prowadzenie dla graczy z Zambrowa.. Obrońcy z Moniek źle wybili piłkę przez co sprokurowali prowadzenie gospodarzy.

Od tego momentu Promień ewidentnie się odkrył, co doskonale wykorzystali piłkarze Olimpii. Kolejną bramkę strzelił debiutant w Zambrowie, Taras Wołyniec. Chwile później goście mogli wyrównać, ale zarówno Grzegorz Kiszło jak i Radosław Rybołowicz fatalnie pudłowali. Zemściło się to na graczach z Moniek, gdyż w przeciwnym polu karnym nie pomylił się przy swoim uderzeniu Wojciech Kowalczyk i podwyższył na 3:0. Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania.

Olimpia Zambrów - Promień Mońki 3:0 (0:0).

Bramki: Modzelewski 47, Wołyniec 55, W. Kowalczyk 60.

Żółte kartki: Wilczewski (Olimpia), Kiszło (Promień).

Sędziował: Szymon Śliwiński (Suwałki).

Olimpia: Trudnos - Lis, Wołyniec, Fiedorczuk, Modzelewski, R. Kowalczyk (75 Dąbek), Wilczewski (85 Kaczyński), Jastrzębski, Kapelewski - Piszczatowski, W. Kowalczyk.

Promień: Sulisz - Kopliński, Kobrzyniecki, Wiński, Młodzianowski - Grygo, Matela (75 Woronowicz), Rybołowicz, Draheim (60 Kożuszkiewicz) - Kiszło, Studniarek (50 Kulikowski).