Cenny remis Warmii

piłka nożna / Piotrków Trybunalski 2008-03-29 18:51:37

W meczu 18 kolejki III ligi, rozgrywanym w Piotrkowie Trybunalskim, Warmia Grajewo po emocjonującym meczu wywiozła z trudnego terenu, cenny punkt, remisując 3:3 .

Mecz dobrze rozpoczęli piłkarze Concordii, chcąc szybko zdobyć bramkę ustawiającą mecz. Przewaga gospodarzy i kolejne ataki na bramkę strzeżoną przez Masłowskiego, nie przynosiły efektów aż do 14 minuty. W zamieszaniu w polu karnym Warmii sędzia dopatrzył się faulu na napastniku gospodarzy i wskazał na 11 metr. Rzut karny na bramkę zamienił Rachubiński. Już minutę później wyrównać stan meczu mógł Strzeliński, jednak jego strzałowi z okolic pola bramkowego, zabrakło centymetrów by mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. Napór piłkarzy Concordii nieco ustawał i do głosu coraz wyraźniej dochodziła Warmia. Po jednym ze fauli na piłkarzu z Grajewa, Grzegorz Juzwa, zdecydował się na strzał z ok 40 metrów. Piłka po uderzeniu z tak dużej odległości przeleciała tuż na spojeniem bramki. Jak mówi powiedzenie "co się odwlecze to nie uciecze", w następnej akcji meczu piłkarze Warmii, wyrównali wynik spotkania. Nieprzeciętnej urody gola zdobył Wierzbowski. Stojąc tyłem do bramki, przyjął on piłkę zgrywaną przej jednego z kolegów i pięknym półwolejem nie dał szans bramkarzowi Concordii. Końcowa część pierwszej połowy była bardzo wyrównana, obie drużyny walczyły w środku pola. Co chwila zagrożona była raz jedna raz druga bramka. Wynik nie uległ jednak zmianie i na przerwę piłkarze schodzili przy stanie 1:1.

Na druga połowę lepiej zmotywowani wyszli grajewscy piłkarze i zaledwie po 5 minutach gry uzyskali drugie trafienie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę, strzałem głową, zamienił Świerzbiński. Radość gości z prowadzenia trwała tylko 12 minut. Tuż przed utratą gola, Warmia straciła swojego obrońcę. Za uderzenie przeciwnika czerwoną kartkę ujrzał Arciszewski. Głupie zachowanie piłkarza osłabiło zespół, który już po dwóch minutach gry w dziesiątkę stracił bramkę. Błąd jednego z grajewskich zawodników, na bramkę zamienił, znany z występów w Jagiellonii, a także suwalskich Wigtach, Łukasz Stasiak. Concordia poszła za ciosem i niebezpiecznie atakowała bramkę Masłowskiego. Na dziesięć minut przed końcem po rzucie rożnym pod własną bramką, gospodarze wyprowadzili kontratak. Nieudana próba złapania na spalonym spowodowała, że w sytuacji sam na sam przed bramką Warmii, znalazł się Kubiak. Nie zmarnował szansy i pewnym strzałem dał prowadzenie Concordii. Gdy już kibice zgromadzenia na stadionie, ze świadomością zdobycia 3 punktów przez ich piłkarzy, szykowali się do powrotu do domów, gdy po dwójkowej akcji Kozikowski- Wierzbowski, ten ostatni precyzyjnym strzałem wyrównał stan meczu.

Po wyrównanym i pełnym emocji meczu Warmia wywiozła z Piotrkowa Trybunalskiego punkt, który w ostatecznym rozrachunku tabeli może okazać się bardzo cenny.

Concordia Piotrków Trybunalski - Warmia Grajewo 3:3 (1:1)
Rachubiński 14', Stasiak 62', Kubiak 80' - Wierzbicki 34'; 90', Świerzbiński 50'

Żółte kartki: Kukułka, Kubiak (Concordia), - Wierzbicki (Warmia),
Czerwona kartka: Arciszewski 60' (Warmia)

Warmia: Masłowski - Arciszewski, Piłatowski, Piwko (69 Kowalko), Łoszakiewicz, Tuzinowski, Juzwa (77 Kozikowski), Świerzbiński, Gudewicz, Strzeliński, Wierzbicki

Concordia: Wiśniewski - Czubała, Komar (55 Adamski), Rączka (81 Goryszewski), Stańczyk, Kowalski (55 Kukukła), Kubiak, Juszkiewicz, Jabłecki (65 Balcerek), Stasiak, Rachubiński