Żubry pewne utrzymania

koszykówka / Warszawa 2008-03-29 20:51:50

Po pełnym emocji meczu białostoccy koszykarze wygrali w Warszawie z tamtejsza Polonią 2011 i tym samym zapewnili sobie utrzymanie w szeregach pierwszej ligi .

Początek meczu w stolicy nie wróżył pomyślnego zakończenia dla Żubrów. Polonia grała presingiem na całym boisku, przez co znacznie utrudniała rozgrywanie piłki przez białostockich koszykarzy. Słaba skuteczność przyczyniła się do tego, że w pewnym momencie stołeczna drużyna prowadziła już 23:8. Nerwowość wśród podopiecznych trenera Kubiaka, spowodowana też była sytuacją po której Łukasz Wilczek otrzymał faul techniczny. Błąd połowy niezauważony przez arbitra, spowodował impulsywną reakcję rozgrywającego Żubrów, za którą sędzia pokazał białostockiemu koszykarzowi "dacha". Od drugiej kwarty kibice oglądali pogoń podlaskich zawodników za przeciwnikiem. Przewaga punktowa Polonii malała z minuty na minutę. Co prawda na przerwę w lepszych nastrojach schodził zespół gospodarzy, jednak już po 5 minutach trzeciej kwarty to Żubry prowadziły 5 punktami. Poprawna gra w ataku i niezła obrona pozwoliły białostockim koszykarzom na odskoczenie na bezpieczną ilość punktów. Gdy do końca meczu pozostało niecałe dwie minuty do odrabiania strat rzucili się zawodnicy Polonii. Przewaga 8 punktów malała w zastraszającym tempie, jednak gospodarzom zabrakło czasu i musieli pogodzić się z minimalną porażką 80:82. Dla koszykarzy Żubrów Białystok, wynik ten dawał upragnione utrzymanie w lidze.

Polonia 2011 Warszawa - Żubry Białystok 80:82 (26:16; 17:23; 13:25; 24:18)

Żubry : Olszewski 14, Kujawa 13, Misiewicz 8, Konare 7, Wilczek 6 oraz Krajewski 3, Zabielski 1, Kulikowski 18, Brzozowski 7, Jankowiak 6,