Koniec marzeń siatkarzy z Bielska i Białowieży o II lidze

siatkówka / Warszawa / Wołomin 2008-03-29 21:57:05

Solidarnie obie podlaskie drużyny przegrały swoje mecze w kolejnym dniu turniejów barażowych. Zespół Oriona Bielsk Podlaski nie sprostał, we własnej hali, drużynie MDK Warszawa, natomiast Żubry Białowieża w Wołominie przegrał z tamtejszą Junior Stolarką. Po dwóch porażkach zespoły z Podlasia nie mają już szans na walkę w kolejnych rundach baraży o II ligę.

Drugi dzień turnieju barażowego w Bielsku Podlaskim nie poprawił nastrojów wśród kibiców. Po wczorajszej porażce z lubelskimi akademikami, dziś gospodarze ulegli w identycznym stosunku 1:3, zespołowi MDK Warszawa. Wynik ten przy jednoczesnym zwycięstwie AZS Politechniki Lubelskiej przekreśla możliwość awansu siatkarzy Oriona do dalszych gier. Mecz przeciwko MDK słabo rozpoczęła bielska drużyna i  po przegranych dwóch setach w oczy zawodnikom zajrzała wizja wyeliminowania z dalszej rywalizacji. Zmotywowany tym faktem zespół z Bielska poprawił swoją grę i po wyrównanej grze zwyciężył w trzeciej partii. Czwarty set był jeszcze bardziej nerwowy. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, gospodarze odrobili w końcówce seta 4 punkty straty. Dwie decydujące piłki padły łupem siatkarzy MDK Warszawa i to oni świętowali zwycięstwo.

Żubr Białowieża przegrał 1:3, ze zwycięzcą ligi mazowieckiej, drużyną Junior Stolarka Wołomin. Gospodarze turnieju, po wyrównanej walce, zapewnili sobie awans do kolejnej rundy baraży, nie pozostawiając choć cienia szansy siatkarzom Żubra. Druga porażka w turnieju spowodowała, że w jutrzejszej grze przeciwko Gwardii Szczytno, zawodniczy z Podlasia, będą walczyć jedynie o honor i jak najlepsze zaprezentowanie się publiczności.