Tomasz Frankowski zadebiutował w MLS

piłka nożna / Chicago 2008-03-30 13:57:59

Tomasz Frankowski zadebiutował w MLS. Urodzony w Białymstoku wychowanek Jagiellonii a obecnie gracz Chicago Fire zagrał 76. minut w zremisowanym meczu z Realem Salt Lake City 1:1. Były reprezentant Polski wyszedł w tym spotkaniu w podstawowym składzie lecz nie zaprezentował niczego nadzwyczajnego.

Popularny Franek raczej nie zaliczy debiutu za Oceanem do udanego. Przez całe spotkanie nie mógł dojść do czystych sytuacji strzeleckich, co więcej nie oddał ani jednego strzału na bramkę rywali.  Trener Chicago Fire widząc nienajlepszą dyspozycję Polaka postanowił aby zszedł on z boiska. W 75. minucie "Franek" ustąpił miejsca innemu napastnikowi  - Andy'emu Herronowi.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Od 71. minuty, po samobójczej bramce Bakary'ego Soumare prowadził Real, ale w doliczonym czasie gry wyrównującego gola dla Fire strzelił Cuauhtemoc Blanco. Całe zawody przebiegały pod dyktandu Realu Salt Lake City, jednak instynkt strzelecki byłego reprezentant Meksyku dał o sobie znać w odpowiednim momencie.