II liga koszykówki mężczyzn: Koniec zwycięskiej serii Tura

koszykówka / Olsztyn / Bielsk Podlaski 2011-02-09 22:33:36

Bielszczanie w ostatnich kilku kolejkach odnosili same zwycięstwa, ale niestety w Olsztynie zakończyli swoją passę i przegrali z miejscowym AZS-em 87:64.

Przyjezdni słabo zaprezentowali się w pierwszej kwarcie przez co przez całe spotkanie musieli gonić przeciwników. Olsztynianie wypracowali w pierwszych dziesięciu minutach przewagę, której nie zamierzali roztrwonić.

Tur próbował nawiązać walkę z AZS-em i po drugiej kwarcie wydawało się, że jest w stanie to zrobić. Bielszczanie na przerwę schodzili przegrywając ośmioma "oczkami" i wszystko jeszcze w tym meczu było możliwe.

Niestety obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie, a gospodarze wciąż powiększali swój dorobek punktowy znacznie sprawniej niż Tur. Po trzeciej kwarcie było już wiadomo, że Tur najprawdopodbniej nie wygra już tego spotkania. Przewaga Olsztynian wynosiła w tym momencie osiemnaście punktów i tylko najwięksi optymiści mogli wierzyć w zwycięstwo Bielszczan.

Ostatecznie gospodarze zwyciężyli wysoko i przerwali passę siedmiu zwycięstw z rzędu Tura.

AZS Olsztyn - Tur Bielsk Podlaski 87:64 (27:19, 20:20, 22:11, 18:14)

AZS: Grabowski - 5, Kułakowski - 0, Chojnacki - 16, Ćwirko - 2, Rosiński - 0, Zajkowski - 6, Kowalewski - 25, Chudzik - 5, Panewski - 9, Kucharski - 2, Chmielewski - 10, Matysiak - 7.

Tur: Kuczyński - 25, Weres - 19, Iwaniuk - 5, Wróbel - 0, Brzozowski - 3, Rudak - 0, Szczepiński - 2, Wysocki - 0, Ćwikowski - 1, Krajewski - 6, Rapucha -3.