Sparing: Jagiellonia zremisowała z czeską Sigmą Ołomuniec

piłka nożna / Antalya 2011-02-12 14:18:58

Jagiellonia Białystok zremisowała z trzecim zespołem ligi czeskiej - Sigmą Ołomuniec 2:2. Dwie bramki dla zespołu "żółto-czerwonych" zdobył ustawiony na pozycji napastnika Ermin Seratlić.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14. Podopieczni Michała Probierza wyszli w nietypowym ustawieniu, bowiem miejsce na środku pomocy zajął Jarosław Lato, a jako napastnik mecz rozpoczął niedawno pozyskany Ermin Seratlić.

21-letni zawodnik z Czarnogóry już w piątej minucie pokazał, iż ma zadatki na klasowego snajpera. Seratlić wykorzystał podanie Burkhardta i dał prowadzenie "żółto-czerwonym". Do wyrównania drużyna Sigmy Ołomuniec doprowadziła w 27. minucie. Dreksa zdobył bramkę po wykonywanym rzucie rożnym.

Odpowiedź Jagiellonii była błyskawiczna. Po niecałej minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Ermin Seratlić, który pokonał bramkarza Sigmy, a asystę zanotował Tadas Kijanskas. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W 87. minucie zespół Sigmy doprowadził do wyrównania po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym przez Janotkę. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2.

Kibiców na pewno nie dziwi absencja Bartłomieja Grzelaka. Na drobne urazy narzekają Hermes, Alexis Norambuena. Natomiast z niewielkim urazem i przeziębieniem ze zgrupowania reprezentacji powrócił Robert Arzumanyan.

Jagiellonia Białystok - Sigma Ołomuniec 2:1 (2:1).
Seratlić 5', 28' - Dreksa 27', Janotka 87' (k).

Jagiellonia: Sandomierski - Kijanskas, Skerla (57' Kascelan), Cionek (59' Józefiak), Pejović - Kupisz (57' Makuszewski), Grzyb (57' Gogol), Lato, Essomba (57' Jastrzębski) - Burkhardt (57' B. Pawłowski) - Seratlić (57' Frankowski).

Sigma: Blaha - Hála, Dreksa, Murin, Machalický - Pospíšil, Koutný, Tomeček - Schulmeister, Šultes, Hubník.

źródło: Jagiellonia Białystok