IV liga: Hetman Białystok vs Wissa Szczuczyn 0:2

piłka nożna / Białystok 2008-03-30 17:54:33

Mecz drużyn ze środka tabeli dla piłkarzy Wissy. W niedzielne popołudnie Hetman Białystok nie sprostał dobrze grającej Wissie Szczuczyn i po słabym meczu musi pogodzić się z porażką 0:2.

Piłkarze byli jeszcze myślami w szatni gdy stracili pierwszą bramkę. Mocny początek meczu w wykonaniu gości sprawił, że 7 minut po pierwszej bramce, padł drugi gol. Będąca na fali Wissa, co raz zagrażała bramce gospodarzy. Po jednym z ataków faulowany w polu karnym był jeden z zawodników Szczuczyna. Rzut karny pewnie wykorzystał Świderski i było 0:2.

Taki obrót sytuacji usztywnił piłkarzy Hetmana, którzy nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony Wissy. Ataki gospodarzy kończyły się najczęściej stratą na 20-30 metrze przed atakowaną bramką. Na boisku było sporo walki, głownie w środku pola. Gdy dochodziło do zagrożenia bramki, stroną przeważającą był zespół gości. Mimo wszystko wynik nie uległ zmianie do przerwy.

Druga połowa to dalsza przewaga piłkarzy ze Szczuczyna. Hetman nadal nie potrafił pokonać dobrze grającej defensywy gości. Prostopadłe podania gospodarzy padały łupem stoperów, a próby centrowania piłki w pole karne były bardzo nie dokładne. O słabej grze Hetmana świadczy fakt, że przez 45 minut drugiej połowy oddali tylko jeden strzał na bramkę gości i to niecelny.

Przewaga piłkarzy Wissy rosła z każdą upływającą minutą. Wyprowadzanym atakom brakowało ostatniego podania lub celnego strzału. Najlepszą sytuację zmarnował napastnik gości, gdy w sytuacji sam na sam, minął bramkarza Hetmana i będąc przed pustą bramką trafił w słupek. Gospodarze meczu w końcowych fragmentach gry, przejęli nieco inicjatywę. Wstrzeliwanie piłki, w pole karne Wissy na tak zwaną aferę, na nic się zdało i to piłkarze gości świętowali zdobycie 3 punktów.

Hetman Białystok - Wissa Szczuczyn 0:2 (0:2)

Bramki: Łapiński 10, E. Świderski 17-karny.