Sparing: Młoda Jaga przegrała z Młodym Bełchatowem

piłka nożna / Kleszczów / Białystok 2011-02-15 22:35:26

Młoda Jagiellonia przebywająca na zgrupowaniu w Kleszczowie przegrała sparing z GKS Bełchatów występującym w Młodej Ekstraklasie 1:3. Wszystkie gole dla Brunatnych strzelili zawodnicy testowani.

W 20. minucie żółto-czerwoni objęli prowadzenie. Po wysokim pressingu prostopadłe podanie otrzymał Jan Paweł Pawłowski i dograł wzdłuż bramki, gdzie na piłkę czekał Damian Kądzior i strzałem tuż przy słupku pokonał golkipera rywali. Gdy wydawało się, że białostoczanie zejdą na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, w ostatnich sekundach pierwszej połowy do wyrównania doprowadził napastnik Lechii Gdańsk, Paweł Buzała, który popisał się skuteczną dobitką. Tuż po przerwie ten sam zawodnik wykorzystał błąd obrony i po raz drugi trafił do siatki. Wynik meczu ustalił Emanuel, który również skorzystał z niefrasobliwości jagiellońskiej defensywy.

W dzisiejszym meczu w barwach Jagiellonii nie wystąpili Łukasz Bogusławski (gorączka), Adam Butkiewicz (rozbity łuk brwiowy) i Mateusz Szymaniuk (odnowiona kontuzja stawu skokowego).

Mariusz Rumak (trener Młodej Jagiellonii): - W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, realizowaliśmy większość założeń taktycznych i po pięknej akcji objęliśmy prowadzenie, niestety później do bramki trafiał już tylko GKS i dlatego przegraliśmy. Mimo to jestem zbudowany kilkoma akcjami, bo były niemalże książkowe. Gdybyśmy lepiej dogrywali piłkę, wynik byłby zupełnie inny. Szkoda, że rywale strzelili gole po naszych prostych błędach. W GKS wystąpiło pięciu zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Najlepszym piłkarzem w bełchatowskiej drużynie był bez wątpienia Paweł Buzała, który w Ekstraklasie wygrał już nie jeden mecz. Jedni zawodnicy potwierdzili, że muszą jeszcze dużo trenować, aby grać w Młodej Ekstraklasie, a inni pokazali, że ten poziom prezentują już od dawna.

W piątek Jagiellonia miała zmierzyć się z Młodym Lechem Poznań. Do tego meczu jednak nie dojdzie, bo Kolejorz odwołał sparing. W zamian za to Młoda Jaga zagra tego samego dnia z Włókniarzem Zelów, występującym w III lidze łódzko-mazowieckiej. Początek spotkania o godz. 16.

GKS Bechatów (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 3:1 (1:1)
Buzala 45, 46, Emanuel 71 - Kądzior 20.

GKS Bełchatów (ME): Paprocki - Sadziński (60. Smuga), Wenger, B. Wróbel, Witasik - Vinícius (70. M. Grzelak), Piekarski, Niedzielski (55. Zawieja), B. Bartosiak (60. Ł. Wroński, 78. R. Kaczmarek) - Buzała (60. Pieczara) - Emanuel.

Jagiellonia Białystok (ME): Nowajczyk (46. Walczyk) - Kowalewski, Porębski (46. Laskowski), Radecki, Zawadzki (46. Straus) - Grudziński (46. Mackiewicz), Tofil (60. Wyrzykowski), Arłukowicz (46. Malinowski), Steć (46. Bujnowski) - J. Pawłowski (46. Prusinowski), Kądzior.

żródło: Jagiellonia Białystok