Sparing: Jagiellonia Białystok pokonała Mazura Ełk 5:1

piłka nożna / Białystok 2011-02-25 23:08:59

Jagiellonia Białystok występująca w Młodej Ekstraklasie pokonała trzecioligowego Mazura Ełk 5:1 (1:1).

W 5. minucie prowadzenie objął trzecioligowiec po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym przez Karola Janika. Do wyrównania po pół godzinie gry doprowadził Kamil Zapolnik.

W drugiej połowie bramki zdobywali wyłącznie piłkarze Młodej Jagiellonii. Autorami czterech trafień byli kolejno Arłukowicz, J. Pawłowski, Budzyński oraz Tofil.

- Kadra zespołu na rundę wiosenną już się wykrystalizowała. W dzisiejszym meczu wystąpiliśmy najmocniejszym składem i nie przeprowadzaliśmy wielu zmian. To wpłynęło na wynik i poziom naszej gry. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie przeciwnika, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji, z których pięć wykorzystaliśmy. Chłopcy zrealizowali nakreślone zadania i zagrali nieźle - powiedział szkoleniowiec Mariusz Rumak na łamach oficjalnej witryny Jagiellonii Białystok.

W zespole Jagiellonii wystąpił 16-letni napastnik Włodawianki Włodawa Michał Budzyński, który wpisał się nawet na listę strzelców. Zawodnik pozytywnie zaprezentował się w meczu sparingowym, a jego przyszłość powinna rozstrzygnąć się w przeciągu najbliższych kilku dni.

W kolejnym sparingu podopieczni Mariusza Rumaka skonfrontują się na wyjeździe z litewską Sūduvą Mariampol (5 marca, godzina 13:00). Tydzień później zainaugurują rozgrywki ligowe w Gdańsku, gdzie podejmą miejscową Lechię.

Jagiellonia Białystok (ME) - Mazur Ełk 5:1 (1:1).
Zapolnik 30', Arłukowicz 55', J. Pawłowski 63', Budzyński 78', Tofil 85' - Janik 5' (k).

Jagiellonia (ME): Ptak (46' Lipka) - Kowalewski (46' Porębski), Radecki, Józefiak, Zawadzki - Zapolnik (60' Grudziński), Arłukowicz, Tofil, Steć - Kądzior (60' Malinowski), J. Pawłowski (46' Budzyński).

Mazur: Ragajszyn, (46' Kropiwnicki), G. Piątkowski, (46' Rutkowski), Boguszewski, (46' D. Piątkowski), Komorowski, (46' Duda), Marcińczyk, (68' Komorowski), Guzowski, Chudziński (46' Piwko), Sidorowicz, Janik, Arasim, Chwaszczewski.