II liga koszykówki mężczyzn: Emocjonujący mecz Tura

koszykówka / Bielsk Podlaski 2011-02-26 21:44:40

Tur Bielsk Podlaski odniósł szczęśliwie zwycięstwo z Korsarzem Gdańsk. Bielszczanie, mimo fatalnej trzeciej kwarty, wygrali po emocjonującej końcówce 90:85.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie spokojnie i z respektem dla przeciwnika. Pierwsze dziesięc minut meczu dwie drużyny badały swoje możliwości i dopiero w drugiej kwarcie rozpoczęły się prawdziwe emocje. Przede wszystkim za sprawą Tura, który dzięki celnym rzutom i dobrej grze defensywnej uciekł swoim rywalom. Na przerwę Bielszczanie schodzili z przewagą jedenastu punktów.

Druga połowa jednak rozpoczeła się od mocnego uderzenia gości, którzy wyszli zmobilizowani z szatni i zaczęli prezentowac się zdecydowanie lepiej. Nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie. Takim obrotem sprawy z pewnością mogli być zaskoczeni wszyscy obecni w hali. Na szczęście Tur w porę się obudził i w ostatnich dziesięciu minutach przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść

Tur Bielsk Podlaski - Etmal Korsarz Gdańsk 90:85 (23:24, 29:17, 11:27, 27:17)

Tur: Kuczyński - 23, Weres- 14, Brzozowski - 18, Kiluk - 0, Szczepiński - 5, Wysocki - 8, Ćwikowski - 2, Krajewski - 9, Rapucha - 11.

Korsarz: Dzierżak - 6, Kalski - 0, Renkiel - 24, Ronowski - 0, Chudy - 28, Ziębiński - 2, Czyżewski - 5, Iwicki - 20.