Piłkarska A klasa ruszyła na wiosnę

piłka nożna 2008-03-31 14:26:21

W miniony weekend rozgrywki zainaugurowała podlaska piłkarska A klasa. Najciekawszy mecz został rozegrany w Szudziałowie gdzie tamtejsza Sudovia zremisowała z liderem z Łomży, zespołem Perspektywy.

Spotkanie przebiegało w nerwowej atmosferze a głównie nad emocjami nie mogli zapanować goście, którzy mieli duże kłopoty w grze defensywnej. Często było widać w tyłach drużyny gości duże niezrozumienie. Pierwsza bramka dla gości padła po rzucie rożnym - pięknym uderzeniem głowa popisał się Artur Zalewski, który był wyróżniająca się postacią Perspektywy. Gospodarze wyrównali przed przerwą po fatalnym błędzie defensorów gości. Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Sudovii: po kolejnych błędach obrony Perspektywy strzelili bramkę dająca im prowadzenie 2:1. Radość ich nie trwała jednak zbyt długo - po faulu bramkarza we własnym polu karnym sędzia podyktował "jedenastkę", która została zamieniona na gola.

Niespodziankę swoim kibicom sprawiła ambitna drużyna z Kleosina. Pokonała ona na wyjeździe zawodników KS Sokoły i dopisała do swojego dorobku ważne 3 punkty, które oddalają zespół z przedmieść Białegostoku od strefy spadkowej. W innym meczu w Sokółce Metal-Fach po wyrównanym spotkaniu pokonał Podlasiaka i nadal utrzymuje bliski kontakt punktowy z liderem tabeli z Łomży.