II liga: Nieudana inauguracja rundy Sokoła Sokółka

piłka nożna / Sokółka 2011-03-12 15:43:40

Na inaugurację rundy wiosennej II ligi wschodniej Sokół Sokółka przegrał przed własną publicznością z Resovią Rzeszów 0:2 (0:1).

Spotkanie nie było toczone w łatwych warunkach, bowiem stan murawy w Sokółce pozostawiał wiele do życzenia. Obie drużyny grały głównie górne piłki, ponieważ efektywna gra po ziemi była wręcz niemożliwa.

Na początku meczu inicjatywę przejęli piłkarze Sokoła Sokółka, którzy kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce Resovii. Pomiędzy 20, a 30 minutą trzy groźne sytuacje stworzyli sobie gospodarze, jednak bezbłędnie interweniował golkiper gości Marcin Pietryka. We wszystkich sytuacjach zabrakło konsekwencji i pomysłu na skuteczne wykończenie akcji.

W 24. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Marek Gołębiewski, jednak zdaniem sędziego znajdował się na pozycji spalonej. Osiem minut później prowadzenie rzeszowianom dał Sebastian Hajduk, który popisał się świetnym uderzeniem w samo okienko bramki gospodarzy. Po zdobyciu bramki Resovia chciała pójść za ciosem i dołożyć kolejne trafienie, aczkolwiek skutecznie bronili się gospodarze.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy z trudem zatrzymany został nacierający na bramkę Smolec. W zespole gości wyróżniał się Sebastian Hajduk, który był jedną z najjaśniejszych postaci w tym meczu. W kolejnych minutach akcje przenosiły się spod jednej pod drugą bramkę. W 65. minucie świetną okazję do podwyższenia prowadzenia miał Smolec, który z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki.

Chwilę później strzał z rzutu wolnego egzekwowanego przez Sokoła pewnie obronił Pietryka, a w odpowiedzi strzał z dystansu oddał Mateusz Kantor. Piłka nie sprawiła większych problemów Łukaszowi Trudnosowi. W 79. minucie groźny kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak skutecznie broni bramkarz. W końcówce wyrównującego gola szukali sokółczanie, ale na nieszczęście w doliczonym czasie gry Peter Zahradnik podwyższył na 2:0.

Warto dodać, iż na stadion nie zostało wpuszczonych około 200-250 kibiców Resovii Rzeszów. Działaczom z Sokółki wypada podziękować za umożliwienie rzeszowianom przebycia 500 kilometrów w celu obejrzenia niezbyt urodziwej bramy stadionu.

Sokół Sokółka - Resovia Rzeszów 0:2 (0:1)
Sebastian Hajduk 32', Peter Zahradnik 90'.

Sokół: Trudnos - Spychała, Sołowiej, Pracz, Jóźwiak - Speichler, Wojtkiewicz (46' Butkiewicz), Mościński (46' Kopeć), Zlewski - Gołębiewski, Wesołowski.

Resovia: Pietryka - Chrabąszcz, Bogacz, Kozubek, Góra - Walaszczyk, Hajczuk (70' M. Kantor), Baran, Zahradnik, Smolec (77' Kwiek) - Hajduk (70' D. Kantor).

Żółte kartki: Trudnos (Sokół) - Baran, M. Kantor (Resovia).

Sędzia: Wojciech Sawa (Chełmno).