II liga koszykówki mężczyzni: Cenne zwycięstwo Tura

koszykówka / Bielsk Podlaski 2011-03-13 11:24:23

Tur po ciekawym i emocjonującym meczu pokonał trzecią drużynę w tabeli - SMS PZKosz Władysławowo. Na dwie kolejki przed końcem ma dwa punkty straty do kolejnych zespołów.

Bielszczanie w pierwszych minutach nie zachwycali. Przegrali pierwszą kwartę i wydawało się, że goście będą stopniowo zwiększać przewagę. W kolejnych odsłonach meczu to jednak Tur zaczął dominować na parkiecie. Przede wszystkim w drugiej i trzeciej kwarcie gospodarze zaprezentowali się znacznie lepiej. Odrobili straty i wypracowali znaczną przewagę. Po 30 minutach gry Bielszczanie wyprzedzali zawodników z Władysławowa o trzynaście punktów.

W ostatnich dziesięciu minutach goście próbowali dogonić Tura, ale udało się im tylko nieznacznie zmniejszyć przewagę. Gospodarze zwyciężyli, ale ta wygrana nie pozwoli im prawdopodobnie na wyprzedzenie innych drużyn w tabeli przed zakończeniem rozgrywek. Do końca fazy zasadniczej pozostały dwie kolejki , a Bielszczanie najprawdopodobniej zakończą sezon na szóstej pozycji, na której znajdują się w tym momencie

Tur Bielsk Podlaski - SMS PZKosz Władysławowo 86:79 (15:21, 26:18, 32:21, 13:19)

Tur: Kuczyński -29, Weres - 21, Brzozowski - 5, Kiluk - 0, Szczepiński - 0, Wysocki - 4, Kalinowski - 5, Ćwikowski - 0, Krajewski - 10, Rapucha - 12.

SMS PZKosz: Paszek - 0, Grochowski - 17, Gielo 9, Borowski - 11, Matczak - 15, Struski - 7, Maksymiuk - 0, Trojan - 0, Karnowski - 12, Leończuk - 8.