Puchar Polski: Porażka Jagiellonii, Lechia Gdańsk w półfinale

piłka nożna / Białystok 2011-03-16 20:31:33

Z rozgrywek o Puchar Polski odpadła Jagiellonia Białystok, która zremisowała przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 1:1. W pierwszym spotkaniu w Gdańsku padł bezbramkowy remis.

W 18. minucie groźnym uderzeniem z 30 metrów golkipera gości próbował zaskoczyć Hermes, jednak Sebastian Małkowski sparował piłkę na rzut rożny. W 24. minucie idealną sytuację do zdobycia bramki mieli piłkarze Jagiellonii. Bardzo dobre dośrodkowanie Jarosława Laty fatalnie zmarnował Tomasz Frankowski, który uderzył głową bardzo niecelnie. "Niewykorzystane sytuację się mszczą" - tak też stało się w 25. minucie, gdy Andriusa Skerlę oraz Thiago Rangela uprzedził Ivan Lukjanovs i dał prowadzenie Lechii.

Dziesięć minut później fatalnie pomylił się Rafał Grzyb, który zagrał piłkę pod nogi Pawła Nowaka, jednak ten spudłował. Po chwili swojej szansy próbował Lato, jednak poprawnie interweniował Małkowski. W 37. minucie w pole karne gdańszczan dośrodkowywał Rafał Grzyb. Futbolówka szczęśliwie dla "żółto-czerwonych" odbiła się od kolana Andriusa Skerli i wpadła do siatki. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Lato główkował w kierunku Frankowskiego, ale ten drugi zmarnował kolejną świetną okazję w tym meczu.

Na początku drugiej połowy przed szansą na zdobycie bramki stanął Bédi Buval, jednak jego strzał okazał się niewystarczająco precyzyjny. Po siedmiu minutach drugiej odsłony kolejną świetną okazję mieli białostoczanie. Lato poradził sobie w pojedynku z Deleu i zagrał piłkę na wolne pole do Tomasza Frankowskiego. "Franek" w sytuacji sam na sam z Małkowskim uderzył wprost w niego. W 68. minucie zaskoczyć golkipera gości próbował młody Bartłomiej Pawłowski, jednak bramkarz Lechii zdołał wybić piłkę na korner. Siedem minut później zagrania ręką w polu karnym dopuścił się Deleu. "Jedenastkę" zmarnował Tomasz Frankowski, który trafił w słupek.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)
Andrius Skerla 37' - Ivans Lukjanovs 25'.

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Tadas Kijanskas, Andrius Skerla, Thiago Rangel, Luka Pejović - Tomasz Kupisz, Hermes (85' Ermin Seratlić), Rafał Grzyb (81' Franck Essomba), Bartłomiej Pawłowski (72' Vuk Sotirović), Jarosław Lato - Tomasz Frankowski.

Lechia: Sebastian Małkowski - Deleu, Krzysztof Bąk, Luka Vučko, Vytautas Andriuškevičius - Ivans Lukjanovs (78' Tomasz Dawidowski), Łukasz Surma, Kamil Poźniak (61' Marko Bajić), Paweł Nowak, Abdou Razack Traoré (90' Marcin Pietrowski) - Bédi Buval.

Żółta kartka: Surma (Lechia).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 3 200.