II liga: Ruch Wysokie Mazowieckie nie sprostał Olimpii

piłka nożna / Elbląg / Wysokie Mazowieckie 2011-03-19 17:19:06

Ruch Wysokie Mazowieckie przegrał dziś w Elblągu z miejscową Olimpią 0:2 (0:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz pietroń w 21. minucie i Witalij Ledieniow w 47.

Początek meczu w Eblągu był chaotyczny w wykonaniu obu drużyn. Dopiero w 7. minucie gospodarze stworzyli pierwszą groźną akcję. Dawid Bułka oddal strzał po którym piłka trafiła w słupek. Chwilę później Bułka miał ponownie dobrą okazję do zdobycia prowadzenia, jednak szybszy okazal se Rafał Rakowiecki.

W 10. minucie Loda dośrodkowal w pole karne Ruchu. Wszystkich uprzedził Rakowiecki, który wypiąstkowal futbolówkę. W kolejnych minutach zdecydowaną przewagę posiadali piłkarze Olimpii. Zespoł z Elbląga chcąc jak najszybciej objać prowadzenie często atakował bez pomysłu.

Dopiero w 22. minucie gospodarze stworzyli składną akcję. Jackiewicz podal do Ledieniowa, ten do Łukasza Pietronia. Ostatni z nich uderzył w długi róg i Olimpia objęła prowadzenie. Później z boiska wiało nudą. Gospodarze wyraźnie usatsfakcjonowani prowadzeniem nie kwapili się do ataków, a podopieczni trenera Sławomira Kopczewskiego zupełnie nie mieli pomysłu na grę.

Przed przerwą warta odnotowanie jest jeszcze akcja Pietronia z 45. minuty. Zawodnik Olimpii nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Rakowieckim i pierwsza odsłona zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Druga część meczu zaczęła się od skutecznego ataku Olimpii. Świetnie na lewej stronie piłkę wymienili Bułka z Lodą, który dośrodkował lewą nogą w pełnym biegu w pole karne, a tam nadbiegającay Witalij Ledieniow podwyższył prowadzenie. W 51. minucie mogło być 3:0. Dobrą piłke otrzymał Bułka, jednak jego strzał był niecelny.

Po bardzo dobrym początku gra znów siadła i nie działo sie zbyt wiele ciekawego. Dopiero w 75. minucie kibice obejrzeli groźną akcję w wykonaniu gości. Do dośrodkowania z prawej strony dopadł Eugeniusz Kołodziejczyk. Piłkarz Ruchu uderzył z woleja. Piłka minęła o centymetry bramkę Olimpii.

W 32. minucie na bramkę gospodarzy uderzał Marcin Trzaskalski. Dominik Sobański pewnie obronił jego strzał. W kolejnych minutach gra się wyrównała. Gospodarze umiejętnie wybijali Ruch z ataków. Natomiast podopieczni trenera Sławomira Kopczewskiego starali się zdobyć kontaktowego gola.

W 88. minucie Tomasz Kułkiewicz mógł zdobyć bramkę dla Ruchu. Uderzenie zawodnika gości obronił Sobański. Po chwili sędzia odgwizdał koniec meczu i Ruch Wysokie Mazowieckie przegrał z Olimpią 0:2 (0:1).

Olimpia Elbląg - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0 (1:0).
Łukasz Pietroń 21, Ledieniow 47.

Olimpia: Sobański, Dremliuk, Loda, Sobieraj, Bułka, Jackiewicz, Ledieniow, Lubenow, Łukasz Pietroń (60. Hałgas), Żuraw (62. Czigladze), Szepietowskij (69. Michał Pietroń).

Ruch: Rakowiecki - Gogol, Kołłątaj, Urban, Bartkiewicz, Jegliński, Kułkiewicz, Trzaskalski, Ambrożewicz (65. Grzybowski), Kołodziejczyk (77. Oświęcimka), Nowicki.

Żółte kartki: Szepietowskij, Jackiewicz, Lubenow (Olimpia), Urban (Ruch).

Sędziował: Damian Skórka (Koszalin).