II liga: Sokół Sokółka lepszy od Motoru Lublin

piłka nożna / Sokółka 2011-03-26 18:09:49

Sokół Sokółka wygrał spotkanie 21. kolejki z ostatnią drużyną w tabeli, Motorem Lublin 2:1 (1:0). Mecz odbył się w Sokółce, na stadionie przy ulicy Mariańskiej.

Pierwszą połowę spotkania gospodarze zaczęli znakomicie. Stworzyli mnóstwo sytuacji podbramkowych, byli częściej przy piłce, a gol był tylko kwestią czasu. Jednak Krzysztof Bodziak sfaulował jednego z sokólskich zawodników w polu karnym i pierwszy gol padł z jedenastki, precyzyjny strzał oddał Grzegorz Jóźwiak. Sokółka prowadziła 1:0 i pierwsza część meczu zdecydowanie należała gospodarzy.

W drugiej połowie goście zaczęli więcej atakować. Przyczyną tego zapewne były dwie zmiany w ich składzie. Na szczęście to i tak nie dało zbyt dużego efektu. Wkrótce Sokół podwyższył na 2:0. Pierwszy strzał na bramkę Motoru obronił ich golkiper, natomiast po dobitce Gołębiewskiego piłka ugrzęzła w siatce. Od tej pory Motor Lublin jakby się obudził. Jednakże gospodarze mieli przewagę dwóch bramek i zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Mimo wszystko pod koniec meczu było bardzo groźno. Kontaktową bramkę dla przyjezdnych zdobył Kycko, a pressing zawodników z Lublina był bardzo mocny. Kilka minut przed końcem meczu mógł paść nawet rzut karny dla podopiecznych Tadeusza Łapy, lecz na szczęście dla nas sędzia nie zauważył przewinienia.

Z Lublina przyjechało około 150 kibiców, jednak sektor gości na sokólskim stadionie pomieści tylko 50 osób, a po kłótni kibiców z Lublina z organizatorem spotkania żaden z przyjezdnych, który chciał oglądać mecz nie został wpuszczony na stadion.

Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Pracz, Sołowiej, Spychała, Zalewski, Butkiewicz (84' Mościński), Wojtkielewicz (78' Kopeć), Speichler, Wesołowski (90' Czeremcha), Andrzejewski (68' Gołębiewski)

Motor: Mierzwa - Bodziak, Krystosiak (65' Dykij), Batata, Wojdyga, Wójcik, Żmuda (46' Fundakowski), Ligienza, Niżnik, Łętocha (46' Kycko), Prędota.

Sokół Sokółka - Motor Lublin 2:1 (1:0)
1:0 Grzegorz Jóźwiak 35' (rzut karny)
2:0 Marek Gołębiewski 75'
2:1 Rafał Kycko 77'.