Druga wygrana z rzędu

siatkówka / Bialystok 2008-04-02 20:01:04

Siatkarki białostockiego AZS BTPS po raz kolejny okazały się lepsze od Sparty Warszawa. Tak jak wczoraj o losach spotkaniach decydować musiało 5 setów, z których pod koniec zwycięsko wyszły białostoczanki. Był to kolejny mecz walki o pozostanie w II lidze.

Mimo iż pierwszy set był bardzo wyrównany, a nawet momentami ze wskazaniem na gospodynie to w końcówce zawodniczki stołecznego klubu odrobiły niewielkie straty punktowe i wygrały ostatecznie na przewagi 27:25.

Drugi set był wręcz odwrotny to poprzedniego. To warszawianki grały nieco lepiej, kontrolując niewielka przewagę lecz podopieczne Czesława Tobolskiego pod koniec wzięły się za odrabianie strat i wygrały tę partię 25:23.

W trzeciej odsłonie spotkanie było wyrównane, przez pierwszą jego częśc gra się toczyła punkt za punkt. Więcej krwi na szczęście także wtedy zachowały zawodniczki ZAS i wygrały go do 20.

Następny set należał go siatkarek Sparty. Nie zmarnowały wysoko wywalczonej przewagi w początkowych fazach tego seta i „dowiozły” w nim zwycięstwo 25:19.

Podobnie jak wczoraj o losach dzisiejszego meczu musiał zadecydować tie-break, lecz nie był on już tak jednostronny jak w pierwszym spotkaniu. Tutaj walka toczyła się wręcz punkt za punkt, pełno w nim było zaangażowania z obu stron ale ku naszemu szczęściu pod koniec po zaciętej walce wygrał go zespół AZS BTPS 16:14 i cały mecz 3:2

AZS BTPS Białystok- MUKS Sparta Warszawa 3:2 (25:27, 25:23, 25:20, 19:25, 16:14)

AZS BTPS: Sekutowska, Korol M, Parchowska, Piwko, Mróz, Sasimowicz, Obacz (libero)- Korol A, Właszczuk, Dąbrowska, Szulborska, Okruszko,

MUKS Sparta: Majewska, Mielczarek, Mucha, Polak K, Polak E, Chajzer, Wojtkowska (libero)-Białczak, Praszek