Ekstraklasa: Trwa czarna wiosna Jagiellonii

piłka nożna / Kraków/Białystok 2011-04-03 17:04:03

W meczu na szczycie Ekstraklasy Liderująca w tabeli Wisła Kraków wygrała na własnym stadionie z wiceliderem Jagiellonią Białystok 2:0.

Oba gole dla "Białej Gwiazdy" gole padły po błędach obrońców z Białegostoku, a strzelcami byli Słiowieniec Andraž Kirm i Bułgar Cwetan Genkow. Piłkarze Białej Gwiazdy na dziesięć kolejek przed końcem sezonu powiększyli swoją przewagę nad drugą Jagiellonią już do ośmiu punktów i pewnie zmierzają po tytuł mistrzowski.

Wisła objęła prowadzenie w 26. minucie. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne Jagiellonii dorzucił Jirsak, ta spadła na głowę Małeckiego, który zagrał ją do Kirma i Słowieniec pewnym strzałem pokonał bezradnego Sandomierskiego. W 63. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Pareiko dalekim wykopem posłał piłkę przed pole karne przeciwnika. Tam przejął ją Genkow, który wykorzystał błąd jednego z obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera z Białegostoku. Podopieczni Michała Probierza mogli zdobyć gola kontaktowego ale w 77. minucie uderzenie Tomasza Frankowskiego z rzutu karnego obronił Sergei Pareiko.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
Bramki: Andraż Kirm 26, Cwetan Genkow 63

Żółte kartki: Kew Jaliens, Tomas Jirsak, Michaił Siwakow - Vuk Sotirovic, Maciej Makuszewski.

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 17 900.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Erik Cikos, Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljic - Patryk Małecki (80. Michaił Siwakow), Radosław Sobolewski, Tomas Jirsak (71. Cezary Wilk), Maor Melikson, Andraz Kirm - Cwetan Genkow (90+1. Andres Lorenzo Rios).

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Robert Arzumanyan, Thiago Cionek, Andrius Skerla, Alexis Norambuena - Vuk Sotirovic (41. Bartłomiej Pawłowski), Mladen Kascelan (90+2. Adam Radecki), Rafał Grzyb, Jarosław Lato (60. Maciej Makuszewski), Tomasz Kupisz - Tomasz Frankowski.