II liga: Stal Stalowa Wola pokonała Sokoła Sokółka 2:0

piłka nożna / Stalowa Wola 2011-04-06 19:24:17

Passa dwóch zwycięstw z rzędu Sokoła Sokółka została przerwana. Sokółczanie przegrali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 0:2 (0:1).

Na korzyść gospodarzy dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Wojeciech Białek. Pierwsze trafienie z rzutu karnego zanotował w 29. minucie, natomiast na 2:0 podwyższył minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

Spotkanie od zdecydowanych ataków rozpoczęli podopieczni Witolda Mroziewskiego. W 8. minucie po strzale Roberta Wesołowskiego piłka odbiła się od słupka, jednak dobitka Michała Mościńskiego okazała się niecelna.

W 28. minucie Bartosz Rosłoń znakomitym podaniem uruchomił Wojciecha Białka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Łukaszem Trudnosem. W tej sytuacji golkiper Sokoła faulował Białka, a arbiter bez wahania wskazał na "wapno" i pokazał Trudnosowi żółtą kartkę. Bezbłędnie rzut karny wykonał sam poszkodowany.

W kolejnych minutach groźnie atakowali piłkarze Sokoła, jednak bezskutecznie. Sytuacje do zdobycia wyrównującej bramki mieli m.in. Wesołowski, Gołębiewski oraz Speichler. W 89. minucie decydujący cios zadał Wojciech Białek, który zdobył drugiego gola i wybił z głowy sokółczanom wszelkie nadzieje na uzyskanie korzystnego rezultatu.

Stal Stalowa Wola - Sokół Sokółka 2:0 (1:0)
Wojciech Białek 29' (k), 89'.

Stal: Socha - Wieprzęć, Kusiak, Radawiec, Byrski, Rosłoń, Horajecki, Demusiak, Białek, Gilar, Turczyn.

Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Naliwajko, Pracz, Spychała, Zalewski (46' Kopeć), Wojtkielewicz, Spiechler, Wesołowski (84' Czeremcha), Mościński, Andrzejewski (46' Gołębiewski).

źródło: Sokół Sokółka