Dobry występ pływaków Juvenii w Ostrowcu

sporty wodne / Ostrowiec Świętokrzyski 2008-04-03 21:32:31

W pierwszym dniu rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu bardzo dobrze spisali się zawodnicy Juvenii Białystok.

W wyścigu na 50 m dow. dziewiątą lokatę (1 w finale B), ale z siódmym czasem finałów (27.14) wywalczyła Anna Dowgiert. Na tym samym dystansie w rywalizacji mężczyzn 17. (24.12) był Piotr Safrończyk.

Na zdjęciu: Paweł Korzeniowski w czasie zawodów w Augustowie.

Na 200 motylkiem 10. lokatę (2 w finale B) z czasem 2:05.51 wywalczył Marcin Jabłoński. O tym jak dobry jest to wynik świadczy klasyfikacja punktowa, w której Jabłoński zgromadził aż 772 pkt. W finale A, z czasem 1:54.41, tylko o 0,03 sek gorszym od rekordu Polski, triumfował Paweł Korzeniowski.

Niestety, niczego dobrego nie da się powiedzieć o dzisiejszym występie pływaków MUKS Olimpijczyk Suwałki. Najlepszy wynik to dopiero 23 lokata Joanny Mendak na 200 motylkiem (2:33.17).

Na pocieszenie dodajmy, że brązowy krążek w wyścigu na 800 stylem dowolnym zdobył wychowanek MUKS Olimpijczyk, aktualnie reprezentant AZS Warszawa Paweł Rurak.

autor: Tadeusz Moćkun