Ekstraklasa: Jagiellonia zwycięska, Arka pokonana

piłka nożna / Białystok 2011-04-10 19:19:22

Pierwsze i jednocześnie bardzo cenne zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowała Jagiellonia Białystok, która pokonała u siebie Arkę Gdynia 1:0 (0:0). Trzy punkty pozwoliły utrzymać przewagę trzech punktów nad trzecią Legią Warszawa.

W 17. minucie po uderzeniu Tomasza Frankowskiego piłka odbiła się od słupka. Czternaście minut później na poprzeczce zatrzymała się futbolówka skierowana w kierunku bramki przez Emila Nolla. Jeszcze przed przerwą strzału próbował Rafał Grzyb, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 72. minucie Marcin Burkhardt, który wykorzystał dobre podanie Tomasza Kupisza i silnym strzałem w długi róg pokonał golkipera Arki Gdynia.

Po zwycięstwie nad Arką Gdynia "żółto-czerwoni" mają sześć punktów straty do krakowskiej Wisły oraz trzypunktową przewagę nad Legią Warszawa.

W najbliższą sobotę Jagiellonia Białystok spróbuje wygrać kolejne spotkanie ligowe. Białostoczanie pojadą do Lubina, gdzie skonfrontują się z dziesiątym w tabeli Zagłębiem. Początek meczu o godzinie 19:15.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Marcin Burkhardt 72'.

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Tadas Kijanskas, Andrius Skerla, Robert Arzumanjan, Alexis Norambuena - Maciej Makuszewski (46' Marcin Burkhardt), Hermes, Rafał Grzyb, Tomasz Kupisz - Tomasz Frankowski (63' Jarosław Lato), Bartłomiej Pawłowski (83' Franck Essomba).

Arka: Marcelo Moretto - Marciano Bruma, Maciej Szmatiuk, Emil Noll, Robert Bednarek - Tadas Labukas, Paweł Zawistowski (79' Rafał Siemaszko), Miroslav Božok, Ervin Skela (67' Filip Burkhardt), Denis Glavina - Joseph Mawayé (71' Mirko Ivanovski).

Żółte kartki: Norambuena (Jagiellonia) - Noll, Bruma, Bożok, Bednarek (Arka).

Czerwona kartka: Bożok (90', Arka)

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Widzów: 6 000.