2 bramki Tomasza Frankowskiego

piłka nożna / Chicago 2008-04-04 11:29:34

Były reprezentant Polski, urodzony w Białymstoku wychowanek Jagiellonii, Tomasz Frankowski zdobył dwie bramki dla Chicago Fire w meczu 2. kolejki Major League Soccer z New England Revolution. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Fire 4:0. Popularny „Franek” zagrał o wiele lepiej jak i zresztą cała drużyna Strażaków w porównaniu do poprzedniego spotkania zremisowanego 1:1.

Frankowski, który na placu gry przebywał tylko w pierwszej połowie, na listę strzelców wpisywał się w 22. i 39. minucie. Pozostałe dwie bramki dla Chicago zdobyli Chad Barrett (4) oraz Cuauhtemoc Blanco (37-karny).

Były napastnik min. Wisły Kraków oraz Jagiellonii Bialystok pokazał to, z czego słynął na polskich boiskach - instynkt strzelecki i umiejętność dobrego ustawienia się w polu karnym. W 22. minucie pokonał bramkarza rywali po raz pierwszy za sprawą uderzenia z 3-4 metrów w kierunku lewego rogu. W 39. minucie zdobył drugiego gola dzięki strzałowi z około 6 metrów po podaniu Chada Barretta z lewej strony pola karnego.