Pięć medali Joanny Mendak przywiezione z Turcji

sporty wodne / Suwałki / Turcja 2011-04-12 11:13:16

W wielkim stylu przypomniała o sobie suwalczanka Joanna Mendak. Z przeprowadzonych w Turcji mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych przywiozła aż pięć medali, w tym złoty. Rywalizacja nie była łatwa, bo wśród niepełnosprawnych jest sporo dobrych sportowców. Startująca w kategorii osób słabowidzących 22-letnia suwalczanka wywalczyła w Turcji kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska paraolimpijskie w Londynie.

Mendak zdobyła złoto na swoim koronnym dystansie, czyli na 100 metrów motylkiem, srebro na 200 metrów stylem zmiennym oraz brąz na 100 metrów grzbietowym, a także 100 i 50 metrów kraulem.

Joanna studiuje na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Właśnie przeniosła się na tryb zaoczny. W lutym wróciła do Suwałk by trenować pod okiem trenera MUKS-u Olimpijczyk Suwałki Edwarda Deca z którym odniosła największe życiowe sukcesy.

W pływaniu Mendak osiągnęła już naprawdę wiele. Swój pierwszy medal na paraolimpiadzie zdobyła jako piętnastolatka. Od tego czasu nie ma zawodów rangi mistrzowskiej, z których nie wracałaby z medalami.