Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia - Zagłębie 0:2 (0:1)

piłka nożna / Białystok 2011-04-18 15:17:53

Młodzi zawodnicy Jagiellonii Białystok wystepujący w Młodej Ekstraklasie przegrali na własnym boisku z aktualnym mistrzem tych rozgrywek, Zagłębiem Lubin 0:2. Białostoczanie z dorobkiem 33 punktów zajmują 7. miejsce w tabeli rozgrywek .

W pierwszej połowie na boisku nie działo za wiele. Lepsi byli goście, któzy od czasu do czas starali sieatakowac bramkę Jagi, zaś żółto-czerwoni tylko kilkukrotnie odpowiedali kontratakami. W 39. minucie było 1:0 dla przyjezdnych. Piotr Zieliński dośrodkował w pole karne, a tam do piłki wyszedł w powietrzu Adrian Krysian i strzałem głową dał prwadzenie "Miedziowym".

W drugiej części gry  Jagiellonia grała nieco lepiej, ale nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe. Szczególnie dobrze za zespół wpłynął wprowadzony w 46. minucie Przemysław Jastrzębski, ale i on nie znalazł sposoby na pokonanie rywali.  Szczególnie raziła niemoc Jana Pawłowskiego, który w kolejnym już meczu pokazuje, że ma wyraźne problemy ze strzelaniem bramek. W ostatnich minutach meczu, nie mająca nic do stracenia Jagiellonia ruszyła do przodu, co w konsekwencji spowodowało szybką konte gości utratę bramki na 2:0. Już w doliczonym czasie gry gola dla zagłębia zdobył Szymon Skrzypczak.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
Bramki: Adrian Krysian 39, Szymon Skrzypczak 90

Jagiellonia  (ME): Słowik - Soczyński, Porębski, Radecki, Józefiak (46. Zawadzki) - Kądzior, Arłukowicz - Murawski (86. Bogusławski), Mackiewicz (46. Jastrzębski), Steć - J. Pawłowski.

Zagłębie (ME): Primel - Śliwiński, Kapias (46. Matusiak), Rojewski, Fryzowicz - Galkevicius (46. Szuszkiewicz), Krysian (72. Węska), Zieliński, Danielewicz - Skrzypczak, Rakels.

Żółte kartki: Rakels, Skrzypczak (Zagłębie); Arłukowicz, Steć (Jagiellonia).

Sędziował: Pawel Swajda (Białystok).

Widzów: ok. 150.

na podst: jagiellonia.pl