IV liga: MKS Mielnik - Tur Bielsk Podlaski 1:3 (0:1)

piłka nożna / Mielnik 2008-04-05 17:19:45

W ramach spotkania 18 kolejki podlaskiej IV ligi MKS Mielnik przegrał niespodziewanie u siebie z niżej notowanym w tabeli Turem Bielsk Podlaski 1:3. Zwycięstwo to pozwoliło gościom, którzy mają teraz w dorobku 17 punktów, oddalić się od dolnych rejonów tabeli.

Mecz sąsiadujących w tabeli drużyn zapowiadał się bardzo ciekawie. Drużyna Tura po remisie w meczu z Piastem, poszedł ze ciosem i wygrał w kolejnym spotkaniu. Od początku spotkania stroną dominującą na boisku byli goście. Ataki Tura przyniosły efekt już po 18 minutach gry. Martyniuk wykorzystał zamieszanie w polu karnym zespołu z Mielnika i zdobył prowadzenie swojej drużyny. Bramka nie zmieniła obrazu gry, Tur nadal przeważał, jednak atakom bielskich piłkarzy brakowało celności.

Do przerwy wynik nie zmienił się, ale tuż po zmianie stron zawodnicy Tura cieszyli się ze zdobycia drugiej bramki. Ponowie na listę strzelców wpisał się Martyniuk. Przy prowadzeniu 2:0 mecz nieco się wyrównał. Kolejne ataki przyniosły powodzenie już po kolejnych 12 minutach. Wychowanek Piasta Białystok, Radosław Klepacki ostrym dośrodkowaniem z prawej strony, spowodował że piłka odbiła się od nóg interweniującego obrońcy gości i wpadła do bramki. Na 20 minut do końca meczu, tylko cud mógł pozbawić piłkarzy z Bielska kompletu punktów. Rozmiary porażki zmniejszył wprowadzony w przerwie Duda. Po zdobyciu honorowego gola, gospodarze odważniej zaatakowali, jednak na więcej nie pozwolili obrońcy Tura.

MKS Mielnik - Tur Bielsk Podlaski 1:3 (0:1)
Bramki: Duda 67 - Martyniuk '18, '47 Klepacki '60.

Żółte kartki: Witkowski (MKS) - Wesołowski, Łochnicki (Tur),

Tur: Kucharczyk - M.Kulhawik (75 Arciuszkiewicz), Sawicki, Naumczuk, Turczyński - M.Jakubowski, Łochnicki, Klepacki, Karol Jakubowski - Wesołowski, Martyniuk (80 Kamil Jakubowski).

MKS: Mińko - Miller, T.Kulhawik, Witkowski, Charko - Najdyhor (46 Duda), P.Pawluczuk, Tarasiewicz, Sejbiuk - Ł.Pawluczuk, Bałazy.