Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok nie odrobiła strat do lidera

piłka nożna / Bytom 2011-04-30 20:16:29

Jagiellonia Białystok nie wykorzystała potknięcia liderującej Wisły, która przegrała u siebie z Górnikiem Zabrze 0:2. Białostoczanie w sobotę musieli uznać wyższość Polonii Bytom.

Na początku spotkania świetną okazję do zdobycia bramki miała Jagiellonia. Błąd popełnił Michal Hanek, który podawał piłkę do swojego bramkarza. Futbolówkę przejął Tomasz Frankowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak uderzył wprost w nogi Marcina Juszczyka. Gospodarze na prowadzenie wyszli po kwadransie gry, gdy błąd Roberta Arzumanyana i Andriusa Skerli wykorzystał Miroslav Barčík.

Na 2:0 zespół Polonii Bytom podwyższył w 34. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Blažej Vaščák. Marcin Radzewicz ograł w tej sytuacji na prawej stronie Alexisa Norambuena i dośrodkował w kierunku Blažeja Vaščáka, który uprzedził Thiago Cionka i umieścił futbolówkę w bramce Grzegorza Sandomierskiego.

Cztery minuty później było już trzy do zera. Świetną akcją popisał się Marcin Radzewicz, który ograł dwóch rywali i dograł piłkę do byłego zawodnika Jagiellonii Dariusza Jareckiego, który uderzeniem przy słupku nie dał szans golkiperowi białostoczan.

Jagiellonia chcąc przywieźć z Bytomia choćby jeden punkt od początku drugiej połowy musiała zdecydowanie zaatakować. Szybko zdobyta bramka okazała się faktem, bowiem już w 50. minucie Jarosław Lato podał w kierunku Ermina Seratlicia, który bez kłopotu pokonał Marcina Juszczyka. W 65. minucie przed szansą stanął Thiago Cionek, ale piłka trafiła jedynie w boczną siatkę.

Dziesięć minut później szansę na podwyższenie prowadzenia miał Dariusz Jarecki, na szczęście jego strzał przeleciał nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry na strzał zdecydował się Marcin Burkhardt, natomiast skuteczną dobitka popisał się Andrius Skerla, który zmniejszył rozmiary porażki.

Jagiellonia Białystok w następnym spotkaniu ligowym skonfrontuje się u siebie z Widzewem Łódź (7 maja, godzina 19:15). Strata punktowa białostoczan do "Białej Gwiazdy" to niezmiennie trzy punkty.

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 3:2 (3:0)
Miroslav Barčík 15', Blažej Vaščák 34', Dariusz Jarecki 38' - Ermin Seratlić 50', Andrius Skerla 90'.

Polonia: 1. Marcin Juszczyk - 8. Peter Hricko, 2. Lukáš Killar, 3. Mateusz Żytko, 23. Błażej Telichowski - 20. Marcin Radzewicz (68, 5. Adrian Chomiuk), 4. Łukasz Tymiński, 27. Michal Hanek, 7. Miroslav Barčík, 16. Dariusz Jarecki (79, 10. Grzegorz Podstawek) - 18. Blažej Vaščák (56, 13. David Kobylík).

Jagiellonia: 12. Grzegorz Sandomierski - 15. Thiago Rangel, 5. Andrius Skerla, 25. Robert Arzumanjan (46, 6. Luka Pejović), 17. Alexis Norambuena - 8. Tomasz Kupisz, 3. Mladen Kašćelan (46, 23. Marcin Burkhardt), 11. Hermes, 31. Ermin Seratlić, 13. Jarosław Lato - 21. Tomasz Frankowski (71, 20. Maciej Makuszewski).

Żółte kartki: Hanek, Telichowski, Kobylík, Chomiuk (Polonia) - Seratlić, Norambuena, Hermes, Burkhardt (Jagiellonia).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 2 500 (240 gości).