IV liga: Olimpia Zambrów lepsza od Sparty Augustów

piłka nożna / Augustów 2008-04-05 17:28:52

Sparta Augustów przegrała na własnym boisku z Olimpią Zambrów 1:2 (0:1) Gospodarze grali od 25 minuty w dziesiątkę i niewątpiwie włyneło to na przebieg spotkania i końcowy wynik. Czerwoną kartkę ujrzał bramkarz gospodarzy, Marek Sawicki, za dotknięcie piłki ręką poza polem karnym.

Pierwsza naprawdę groźna akcja spotkania miała miejsce w 22 minucie meczu. Jeden z pomocników uruchomił z przodu Twardowskiego, który z dosyć ostrego kąta uderzył prosto w bramkarza Olimpii. W 25 minucie miała miejsce kluczowa dla dalszych losów meczu sytuacja. Bramkarz Sparty - Sawicki interweniował ręką przed polem karnym i decyzja sędziego mogła być tylko jedna: czerwona kartka dla golkipera gospodarzy. Z pola zszedł Dawid Stefanowski, którego zastąpił rezerwowy bramkarz Paweł Leszczyński. Już po chwili gdy pojawił się na boisku świetnie interweniował po rzucie wolnym wykonywanym przez graczy z Zambrowa, później miał jeszcze kilka dobrych interwencji które spowodowały że piłkarze z grodu nad Nettą nie stracili bramki gdy Olimpia ruszyła do frontalnego ataku po tym jak zaczęła grać z przewagą zawodnika. Co ciekawe w drużynie Olimpii również zobaczyliśmy drugiego bramkarza po tym jak kontuzji doznał stojący między słupkami Trudnos. Defensywa AKSu dzielnie odpierała ataki przyjezdnych do 45 minuty. Wtedy to strzał oddał jeden z graczy Olimpii, piłka została wybita przez naszego bramkarza prosto pod nogi rywala i było 0:1.

Od tej pory Gra stała się brzydka, goście faulowali i często przedłużali grę. W drugiej połowie Sparta ruszyła do ataku czego efektem była bramka na 1:1. Po dośrodkowaniu piłkę głową umieścił w siatce Rafał Harasim. Chwilę później Twardowski mógł zostać bohaterem meczu lecz w ciągu dwóch minut piłka lądowała na poprzeczce zamiast w siatce rywali.

W przeciwieństwie do pierwszej połowy teraz to Sparta atakowała mimo osłabienia, lecz do groźnej sytuacji w końcowych fragmentach meczu doprowadziła Olimpia. Na 5 minut przed końcem spotkania po złapaniu piłki przez rezerwowego bramkarza Sparty Leszczyńskiego od własnego zawodnika sędzia odgwizdał rzut wolny z pola karnego. Gospodarze mieli dużo szczęścia, gdyż po strzale gracza gości piłka trafiła w słupek. W 88 minucie pech opuścił Olimpię i gracz tego zespołu trafił na 1:2 co dało trzy punkty gościom.

Sparta Augustów - Olimpia Zambrów 1:2 (0:1).
54' Harasim - 44' Wołyniec, 87' W. Kowalczyk

Sparta: M. Sawicki - Zyskowski, Czereszewski, Mężyński, Mikucki, Kuczyński, Stefanowski (25 Leszczyński), Radzio (80 Mrozicki), Chabasiński, Harasim, Twardowski.

Olimpia: Trudnos (38 Konopka) - Lis, Wołyniec, Olszewski, R. Kowalczyk, Jastrzębski, Modzelewski, Wilczewski, W. Kowalczyk (80 Kaczyński), Piszczatkowski (65 Dębek).