III liga: Olimpia Zambrów - Promień Mońki 4:0 (1:0)

piłka nożna / Zambrów 2011-05-08 02:03:47

Olimpia Zambrów w sobotę wygrała u siebie z Promieniem Mońki 4:0 i objęła fotel lidera rozgrywek III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej.

Pierwszy groźny strzał na bramkę Promienia oddał Tomasz Jakuszewski, który w 21. minucie uderzył z rzutu wolnego minimalnie nad lewym spojeniem słupka z poprzeczką. Chwilę później "Koleś" podjął drugą próbę, jednak z jego strzałem z około 25 metrów w prawy róg bramki poradził sobie golkiper rywali. W 25. minucie Olimpia przeprowadziła składną akcję, która mogła zakończyć się bramką. Strzał jednego z zambrowian został zablokowany i gospodarze egzekwowali rzut rożny. Dośrodkowania omal nie spożytkował Radosław Korzątkowski, którego uderzenie głową przeleciało tylko pół metra nad poprzeczką.

Sześć minut później z prawego sektora boiska dośrodkowywał Bartłomiej Dołubizna. Futbolówkę w polu karnym przyjął Jakuszewski, a następnie wyłożył przed szesnastkę Mariuszowi Dzienisowi, który pokonał Dawida Jabłońskiego. W 34. minucie Dzierzgowski świetnie wypuścił Dołubiznę, jednak w porę piłkę na rzut rożny zdołali wybić obrońcy. Niespełna minutę później po rzucie rożnym do piłki znowu doszedł Korzątkowski, który tym razem nogą w nieco ekwilibrystyczny sposób chciał pokonać bramkarza Promienia. Po kolejnej minucie strzał na bramkę oddał Jakuszewski, który mógł w tej sytuacji podawać, bowiem na pozycjach byli lepiej ustawieni koledzy z drużyny. Efektowną akcję lewą stroną boiska w 39. minucie przeprowadził Michał Świderski, który ograł rywali i dośrodkowywał w pole karne, gdzie niestety żaden z partnerów nie zdołał dojść do piłki.

Świetnie drugą połowę rozpoczęła Olimpia, która już w 47. minucie za sprawą Tomasza Jakuszewskiego podwyższyła stan meczu na 2:0. Trzy minuty później zdobywca drugiej bramki wypuścił Świderskiego, który będąc w polu karnym próbował podawać, jednak piłkę ryzykownie w kierunku własnej bramki zdołał wybić obrońca. Ostatecznie przeleciała ona nad poprzeczką. W 60. minucie zagrożenie pod bramką Olimpii stworzył Promień. Do centry z rzutu rożnego doszedł jeden z zawodników z Moniek, jednak jego uderzenie głową na rzut rożny sparował Adrian Bebłowski.

W 70. minucie Dzierzgowski zagrał prostopadłą piłkę do Wojciecha Kobeszko, który schodził z prawej strony w pole karne Promienia. Doświadczony napastnik Olimpii w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył po długim rogu, niestety piłka przeleciała tuż obok słupka. Po trzech minutach rzut wolny z około 30 metrów egzekwował Dzierzgowski. Dośrodkowanie przeleciało nad wszystkimi zawodnikami, a najbliżej futbolówki znalazł się Kobeszko, który być może musnął piłkę przed tym jak zatrzepotała w siatce. W 77. minucie bardzo dobrą piłkę z prawej strony dograł Kobeszko, a wprowadzony niespełna minutę wcześniej Łukasz Trzaska uderzeniem z pierwszej piłki pokonał po raz czwarty w dzisiejszym meczu bramkarza Promienia.

W końcówce meczu Olimpia nie forsowała tempa, co wydaje się uzasadnione przy cztero bramkowym prowadzeniu. Zambrowianie pograli z rywalami trochę w "dziadka" i zakończyli piąte spotkanie z rzędu bez utraty gola. W kolejnym meczu wyjazdowym rywalem Olimpii będzie trzecia w tabeli Concordia Elbląg.

Olimpia Zambrów - Promień Mońki 4:0 (1:0)
Mariusz Dzienis 31', Tomasz Jakuszewski 47', Tomasz Dzierzgowski 73', Łukasz Trzaska 77'.

Olimpia: Bebłowski - Jurczuk, Korzątkowski, Piłatowski, Zalewski - Dzienis, Modzelewski (67' Kobeszko), Dołubizna, Świderski (76' Trzaska), Jakuszewski (79' Olszewski) - Dzierzgowski (85' Jaworowski).

Promień: Jabłoński - Kiszło, Koźlik, Zawadzki, Kobrzyniecki, Młodzianowski, A. Kosiński, K. Kosiński (84' Maciorowski), Ziemkiewicz (84' Łobacz), Pieczywek, Bagiński.

Sędzia główny: Wojciech Pawlicz. Asystenci: Krzysztof Jabłonowski, Monika Plona-Herbst.

Widzów: ok. 100.