IV liga: Wissa Szczuczyn vs Pogoń Łapy 1:2

piłka nożna / Szczuczyn 2008-04-05 20:21:50

Po zaskakującej porażce w pierwszym meczu, Pogoń Łapy udowodniła, że był to tylko mały falstart. W spotkaniu w Szczuczynie, zajmująca czwartą pozycję w tabeli, drużyna z Łap, pokonała Wissę 2:1.

Od początku mecz układał się po myśli piłkarzy Pogoni. Kontrolowali oni sytuacje na boisku, jednak brak skuteczności uniemożliwił im szybkie objęcie prowadzenie. Sytuacji było na strzelenie bramki było dużo. W 38 minucie ataki gości przyniosły wymierny skutek. Po ładnym strzale Czarnowskiego, bramkarz gospodarzy musiał wyjmować piłkę z siatki. Pomimo dobrej gry, wynik do przerwy nie zmienił się. Po zmianie stron przy dopingu 40 osobowej grupy kibiców goście nadal dominowali na boisku. Przewaga zawodników z Łap była widoczna w każdym elemencie gry. Napór gości przyniósł powodzenie w 57 minucie gdy po błędzie w własnym polu karnym jednego z zawodników Wissy, do piłki dopadł Kozicz. Minął on bramkarza i strzałem do pustej bramki podwyższył wynik meczu na 0:2. Gospodarzom zdarzały się pojedyncze akcje ofensywne. Drużyna zupełnie nie przypominała tej z konfrontacji z białostockim Hetmanem. W 76 minucie rozmiary porażki zmniejszył Świderski, wykorzystał on rzut karny. Był to jedyny gol, na jakiego stać było, tego dnia Wissę.

Wissa Szczuczyn - Pogoń Łapy 1:2 (0:1)
77’  Świderski (karny) – 38’ Czarnowski, 57’ Kozicz.