Ekstraklasa: Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:0

piłka nożna / Warszawa 2011-05-10 22:54:22

Polonia Warszawa pewnie pokonała Jagiellonię 2:0 w meczu 26. kolejki Ekstraklasy. Dla Jagiellonii, wicelidera tabeli, to już trzecia ligowa porażka z rzędu!

Pierwsza połowa spotkania  była nudnym widowiskiem. Polonia miała zdecydowaną przewagę, ale mocno męczyła się w ataku pozycyjnym, podczas gdy nastawiona na kontrataki Jagiellonia tak naprawdę w pierwszych trzech kwadransach nie wyszła z żadną kontrą.

Więcej emocji było w drugiej części gry. W 51. minucie Polonia oddała pierwszy celny strzał na bramkę Jagi. Uderzał z dystansu Andreu, ale za lekko, by móc zaskoczyć dobrze ustawionego w bramce Sandomierskiego. Kilka minut później golkipera z Białegostoku uratował słupek po silnym strzale Mierzejewskiego z 20 metrów.  W 67. minucie, po pięknym uderzeniu Smolarka z dystansu, lecącą w okienko bramki piłkę na rzut rożny odbił w fenomenalny sposób Sandomierski.

Kwadrans przed końcem poloniści objęli prowadzenie. Po strzale Smolarka z pola karnego piłka odbiła się od poprzeczki a Bruno dobił ją głową do bramki z najbliższej odległości. Po bramce ostro protestowali gości, którzy widzieli jak Smolarek przed strzałem przyjmował sobie piłkę ręką, co później potwierdziły telewizyjne powtórki. W 82. minucie było już 2:0 dla Czarnych Koszul. Swietnie dysponowany dziś Mierzejewski podał w pole karne do Sobiecha, który w sytuacji sam na sam z Sandomierskim umieścił piłkę w dalszym rogu bramki.  Kilka ostatnich minut meczu Jagiellonia grała w dziesiątkę. Za bandycki faul czerwoną kartkę zobaczył wyraźnie mo umiejący pogodzić się z porażką w tym spotkaniu Thiago Cionek.

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)
Bramki: Bruno Coutinho 75, Artur Sobiech 82

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Jakub Tosik, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok - Bruno Coutinho, Łukasz Piątek, Andreu Mayoral, Adrian Mierzejewski (90+3. Paweł Wszołek) - Euzebiusz Smolarek (90+1. Tomasz Brzyski), Artur Sobiech (88. Daniel Gołębiewski).

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Alexis Norambuena, Andrius Skerla, Thiago Cionek, Luka Pejovic - Maciej Makuszewski (66. Tomasz Frankowski), Mladen Kascelan, Hermes (78. Jarosław Lato), Rafał Grzyb (66. Marcin Burkhardt), Tomasz Kupisz - Ermin Seratlic.

Żółte kartki: Mierzejewski, Wszołek - Seratlić, Pejović, Kašćelan, Norambuena, Sandomierski.

Czerwona kartka: Thiago Rangel (87. minuta, Jagiellonia, za brutalny faul).

Sędziował: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 5523.