IV liga: Hetman Białystok vs Iskra Narew 2:1

piłka nożna / Białystok 2008-04-06 19:22:36

Przy padającym deszczu, piłkarze Hetmana i Iskry spotkali się w Białymstoku. Niespodziewanie lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:1.

Mecz lepiej zaczęła Iskra. W 13 min na strzał zza pola karnego zdecydował się Piotr Krasucki jednak uderzył niecelnie i piłka wylądowała tuż obok prawego słupka bramkarza hetmańskich Packiewicza. W 24 minucie goście zdobyli bramkęoptyczna przewagę udokumentowali zdobyciem bramki, wyprowadzając podręcznikową akcję z własnej połowy. Prawym skrzydłem pobiegł Siemieniuk, ograł jednego z defensorów Hetmana i dokładnie dograł do Ignacego Lecha, który nie mógł nie trafić do pustej bramki. W 32 minucie sedzia podyktował karnego dla gospodarzy. Sebastian Kuc w walce o piłkę został podcięty przez obrońcę Iskry - Jarosława Krasnopolskiego. Ta akcja miała miejsce w polu karnym i sędzia wskazał na punkt oddalony 11 metrów od bramki. Pewnie jedenastkę wykorzystał Łukasz Ogrodnik. W 39 minucie z rzutu wolnego uderzył grający trener Iskry Narew - Sławomir Lewicki, jednak nadal mieliśmy remis gdyż piłka o dosłownie kilka centymetrów minęła poprzeczkę Packiewicza.

Od początku drugiej polowy nadal do ataków przystępowali piłkarze Iskry, raz po raz zagrażając bramce gospodarzy, razili jednak dużą nieskutecznością. Białostoczanie natomiast grali bardzo zachowawczo, tak jakby wynik 1:1 ich w pełni satysfakcjonował. Nie umieli wymienić kilku celnych podań, tracili dużo piłek w środkowej części boiska. Goście bardzo chcieli wygrać i cały czas starali się prowadzić grę. Atakowali ale dziś albo brakowało im szczęścia albo czasem widać było braki techniczne w wykańczaniu akcji podbramkowych. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i ta stara prawda pasowała w tym meczu do zawodników Iskry. Kwadrans przed końcem białostoczanie wyprowadzili składną akcję i gdy wydawało się, że będzie ona spisana na straty, piłka przypadkowo odbiła się od jednego z zawodników Iskry, dopadł do niej Niesterowicz, ograł obrońców i posłał piłkę obok bezradnie interweniującego Artura Sacharczuka. Goście do końca próbowali zmienić niekorzystny dla nich, to więcej bramek nie oglądaliśmy. Ku zaskoczeniu to Hetman, który przed meczem nie był faworytem wygrał to spotkanie.

Hetman Białystok – Iskra Narew 2:1 (1:1)

Bramki: Ogrodnik 32 (k), Niesterowicz 74 - Lech 24.

Hetman: Packiewicz – Maliszewski, Wiśniewski, Konończuk, Topolan – Szymczuk, Śniadych, Kuc (46 Jaźwiński), Czaplejewicz (55 Niesterowicz) – Ogrodnik (75 Słoma), Hajduczenia (87 Budzko).

Iskra: Sacharczuk – Karłuk, Walenciej, Krasnopolski, Juszczyński –Siemieniuk (68 Kidrycki) , Lewicki, Krasucki, Lech (76 Dżega) – Ostaszewski, Tomczyk.

Żółte kartki: Czaplejewicz (Hetman).
Sędziował: Janusz Brokowski (Zambrów).