Ekstraklasa: Blamaż Jagiellonii Białystok w Krakowie

piłka nożna / Kraków/Białystok 2011-05-25 21:11:44

W 29. kolejce Ekstraklasy Jagiellonia białystok przegrała na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli, Cracovią Kraków 0:3.  Dzięki wygranej "Pasy" opuściły strefę spadkową, zaś porazka spowodowała, iż Jagiellonia straciła pozycję wicelidera.

Po porażce z Widzewem, mecz z Jagiellonią Białystok był dla Pasów meczem "o życie". Przegrana oznaczałaby, iż szanse na utrzymanie się w Ekstraklasie spadłyby niemal do zera. I widać to było na boisku od pierwszej minuty. To gospodarzom bardziej zależało na wywalczeniu 3 punktów, czym efektem była ostra gra od poczatku spotkania.

W 25. minucie Ntibazonkidza przedryblował kilku piłkarzy z Białegostoku i został sfaulowany na linii pola karnego. Do rzutu wolnego podszedł Matuesz Klich i nie dał szans Grzegorzowi Sandomierskiemu, który chyba nieco źle ustawił mur. Goście w pierwszej połowie nie pokazali na boisku nic ciekawego. Białostoczanie raptem kilka razy przedostali się pod pole karne Wojciecha Kaczmarka, ale nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe.

W 52. minucie Ntibazonkidza urządził sobie rajd lewym skrzydłem, podał w środek do Klicha, a młody zawodnik powołany do reprezentacji kraju zagrał piłkę do Aleksandru Suworowa. Mołdawianin wpadł z nią w pole karne i nie dał szans bezradnemu Sandomierskiemu. W 87. minucie było już po meczu. Świetny tego wieczora Klich podał prostopadle do Andraża Struny, zaś ten w sytuacji sam na sam pokonał Sandomierskiego i ustaliłwynik spotkania na 3:0.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Klich (25), Alexandru Suvorov (52), Andraz Struna (87).

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Arzumanyan, Pejovic - Kupisz, Hermes, Grzyb, Lato (45.Seratlic) - Burkhardt (66.Makuszewski) - Frankowski (85.Steć).

Cracovia Kraków: Kaczmarek - Szeliga (76.Struna), Bartczak, Dudzic (63.Visnakovs), Klich, Kosanovic, Ntibazonkiza (84.Krzywicki), Radomski, Suart, Mierzejewski, Suvorov.

Żółte kartki: Mateusz Klich, Sławomir Szeliga, Andraz Struna.

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

Widzów: 9 041.