III liga: Olimpia gromi, zwycięstwo Warmii Grajewo

piłka nożna / Grajewo / Łapy / inne 2011-06-11 18:52:02

Za nami przedostatnia kolejka rozgrywek III ligi.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządziła sobie Olimpia Zambrów, która pokonała w Olecku miejscowych Czarnych 7:0. Zambrowianie prowadzili do przerwy 3:0, jednak w drugiej odsłonie Olimpia m.in. dzięki dobrej postawie młodzieżowców zdołała wbić rywalom jeszcze cztery bramki.

W Grajewie miejscowa Warmia podejmowała MKS Korsze. Lepsi okazali się gospodarze, którzy decydującą o losach spotkaniu bramkę zdobyli w 14. minucie za sprawą Daniela Tuzinowskiego. Mazur Ełk zremisował przed własną publicznością z Promieniem Mońki 1:1 (1:0).

Podziałem punktów zakończył się "karny" mecz w Łapach. W 30. minucie po bramce Mariusza Baranowskiego z rzutu karnego prowadzenie objął Dąb, jednak na kwadrans przed zakończeniem spotkania do wyrównania po strzale z jedenastu metrów doprowadził Dzidosław Żuberek.

Spośród zespołów z województwa podlaskiego tylko Wissa Szczuczyn poniosła porażkę. Podopieczni Janusza Limbergera przegrali w Lubawie z Motorem 1:3 (0:2). Honorowe trafienie dla gości zanotował w 85. minucie Wadim Kuczinskij.

W pozostałych konfrontacjach Mrągowia wygrała u siebie z Concordią Elbląg 1:0, natomiast Start Działdowo po dobrym meczu pokonał na własnym obiekcie Huragana Morąg 4:2. W Węgorzewie triumfowali gospodarze, którzy okazali się lepsi od Zatoki Braniewo.